Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milli Eğitim Bakanlığı, 4 Gün Sonra Resmi Açıklamada Bulunacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den Eğitimde Yapılacak Yenilikler Hakkında Açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde eğitim editörleri ve basın mensupları ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitimde hayata geçirilecek yeni uygulamalar ve mevcut düzenlemelerde yapılan değişiklikler hakkında bilgi paylaştı.

Yeni Müfredat Lansmanı Pazartesi Günü Yapılacak

24 Şubat’ta yapılması planlanan yeni müfredat lansmanı, 26 Şubat’ta gerçekleşecek. Toplantıda müfredata dahil edilen ve çıkarılan eğitim başlıklarının yanı sıra, eğitim süresinde düzenlemeler ve devamsızlık affına ilişkin detaylara yer verilecek.

Ders Saatleri Değişecek, Yaz Tatili 20 Gün Kısalacak

Yeni müfredatta ders saatlerinde azalma değil, sadeleştirme çalışmalarının gündemde olduğunu aktaran Bakan Tekin, öğretmenlerin norm kadro fazlası olmayacağını ve değişikliklerin kademeli olarak uygulanacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’na yakın kulislerden sızan bilgilere göre çalışmalarda yaz tatillerinin 20 gün kısalacağını ve yıllık eğitim süresinin 180 günden 200 güne çeken düzenlemenin basına duyurulacağı belirtildi.

“Devamsızlık Affı Gündeme Alınmayacak”

Bakan Tekin, devamsızlık konusunda ısrarcı olduklarını belirterek, af ya da benzeri bir durumun gündemlerinde olmadığını ifade etti. Öğrenciler arasındaki devamsızlık oranlarında yaşanan düşüşleri paylaşarak, devam zorunluluğuna vurgu yaptı.

Ortak Sınav Sonuçları İncelenecek

Ortak sınav sonuçlarının değerlendirilmesinin eğitim kalitesini artırma adına önemli olduğunu belirten Bakan Tekin, bu sayede okullar arasındaki farkların görülebileceğini açıkladı.

Tematik Okullar ve Bölgesel İhtiyaçlar

Tematik liselerin açılmasının devam edeceğini belirten Bakan Tekin, bölgesel ihtiyaçlara yönelik okulların kurulmasına olanak tanıyacaklarını ifade etti. Kış sporları gibi özel alanlarda uzmanlaşacak okullara destek verileceğini belirtti.

İlgili Haber  MEB'den 'Başörtüsüne Hakaret' Soruşturması - İnternet Haber

Deprem Bölgesindeki Eğitim Çalışmaları

Deprem bölgesindeki eğitim çalışmalarına da değinen Bakan Tekin, deprem öncesinde ve sonrasında örgün öğretim öğrenci sayıları, derslik durumu ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Onarılan derslikler ve yeni derslik hedefleri konusunda bilgi verdi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor