Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Microsoft Ve Alphabet’in Gelirleri Arttı!

Microsoft ve Alphabet’in Gelir

Microsoft ve Alphabet’in Gelir ve Kâr Açıklamaları

Microsoft, 2024 mali yılının ikinci çeyreği olarak kabul ettiği 31 Aralık 2023’te sona eren 3 aylık dönemin bilançosunu açıkladı. Şirketin geliri, 2023 yılının Ekim-Aralık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 18 artarak 62 milyar dolara çıktı. Net kârı da aynı dönemde yüzde 33 artarak 21,9 milyar dolara yükseldi. Şirketin hisse başına kârı da 2022’nin aynı dönemine göre artış gösterdi.

Microsoft Üst Yöneticisi (CEO) Satya Nadella, yapay zekayı geniş ölçekte uygulamaya geçtiklerini ve bu sayede yeni müşteriler kazandıklarını ve verimlilik kazanımları sağladıklarını belirtti. Microsoft Mali İşler Direktörü (CFO) Amy Hood ise “Microsoft Bulut” gelirinin bir önceki yıla göre artış gösterdiğini bildirdi.

Alphabet’in Gelir ve Kâr Açıklamaları

Alphabet, Google’ın ana kuruluşu, 2023 yılının son çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı. Şirketin geliri, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 13 artarak 86,3 milyar dolara çıktı. Net kârı ise yaklaşık yüzde 52 artarak 20,7 milyar dolara ulaştı. Alphabet’in hisse başına kârı da artış gösterdi.

Yapay Zeka ve İnovasyon

Alphabet CEO’su Sundar Pichai, Google aramanın devam eden güçlülüğünden ve YouTube ile Bulut’un artan katkısından memnuniyetini belirtti. Ayrıca, şirketin yapay zeka yatırımlarından ve inovasyonlarından kaynaklanan büyüme fırsatlarına ve maliyet yapılandırmalarına odaklandıklarını ifade etti. Alphabet CFO’su Ruth Porat, büyüme fırsatlarını desteklemek için yatırım yaparken esas maliyetlerini kalıcı bir şekilde yeniden yapılandırmak için çalıştıklarını vurguladı.

İlgili Haber  Bitcoin’in Yükselişi Devam Ediyor: Piyasa Değeri 1 Trilyon Doları Aştı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor