Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mezun Olduğu Okula Müdür Olarak Atandı

Mezun Olduğu Okula 19

Mezun Olduğu Okula 19 Yıl Sonra Müdür Olarak Atandı

Ayşe Berat Metin’in Öğretmenlik Serüveni

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde mezun olduğu okula 19 yıl sonra müdür olarak atanan evli, 2 çocuk annesi Ayşe Berat Metin, okul yıllarında aldığı eğitimi ve öğretmenlerinin yönlendirmesiyle kendi kariyerini inşa etti. Metin, mezun olduğu okulda görev yapmanın mutluluğunu yaşarken, öğrencilerini geleceğe hazırlamaya devam ediyor.

Eğitim ve Kariyer Yolculuğu

Ayşe Berat Metin, 1963 yılı mezunu annesi Nilüfer Örülüer’in (79) yönlendirmesiyle, annesinin mezun olduğu eski adıyla Manisa Anadolu Öğretmen Lisesi, şimdiki adıyla Gediz Anadolu Lisesi Yabancı Diller Bölümü’ne başladı. 2004 yılında mezun olan ve 2007 yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nü tamamlayan Metin, öğretmenlik kariyerine Erzurum, Saruhanlı ve Şehzadeler ilçelerindeki farklı okullarda başladı.

Mezun Olduğu Okula Dönüş

Gediz Anadolu Lisesi’nde geçen yıl mart ayında müdür yardımcısı olarak göreve başlayan Metin, 19 yılın ardından 1 Aralık itibariyle mezun olduğu okuluna müdür olarak atandı. Kendisini mezun eden öğretmenlerinin yanında görev yapmanın gururunu yaşayan Metin, öğrencilerine ve öğretmenlerine destek olmayı hedefliyor.

Kariyerdeki Dönüm Noktaları ve Tecrübeler

Metin, kariyerindeki dönüm noktalarını ve edindiği tecrübeleri değerlendirerek, geçmişte tanıştığı kıymetli insanların ve öğrencilerinin kendisi için önemini vurguluyor. Bu tecrübeleri okulunda kullanarak öğrencilerini geleceğe hazırlamayı hedefliyor. Kendi hedeflerinin gerçekleşmesi için çaba sarf etmek gerektiğini belirten Metin, öğrencilerini iyi bir şekilde yönlendirerek başarılı olmalarını sağlamak istiyor.

Gurur ve Destek

Müdür olarak atandığı okulunda görev yapmanın mutluluğunu yaşayan Metin’i, mezun eden coğrafya öğretmeni Emel Soykan gururla karşılıyor. Soykan, okulun gelişimine katkı sağlayacağına inandığı Metin’i kutluyor ve destekliyor.

İlgili Haber  Akyazı Okul Sporları 2. Küme Futsal Müsabakaları Heyecan Dolu Anlar Yaşattı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler