Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’dan Kritik Açıklama Geldi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan Enflasyon ve Parasal Sıkılaşma Konusunda Değerlendirmelerde Bulundu

TCMB Başkanı Fatih Karahan, göreve atanmasının ardından enflasyon ve parasal sıkılaşma konularına vurgu yaptı. Enflasyonla mücadelede kararlı olduklarını belirten Karahan, merkez bankasının temel amacının fiyat istikrarını sağlamak olduğunu ve bunun için de güçlü bir ekip ile dezenflasyonu sağlamaya yönelik çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Fatih Karahan’ın Açıklamaları

Enflasyonla Mücadelede Kararlılık

Fatih Karahan, enflasyonla mücadelede kararlı olduklarını ve gereken parasal sıkılığı korumakta ısrarlı olduklarını vurguladı. Enflasyonun hedef seviyelere gerileyene kadar bu sıkılığı korumaya devam edeceklerini belirtti. Ayrıca enflasyon beklentilerini ve fiyatlama davranışlarını yakından takip ettiklerini ve enflasyonla ilgili herhangi bir bozulmaya izin vermeyeceklerini sözlerine ekledi.

Enflasyon Raporu Tanıtımı

Karahan, bu yılın ilk Enflasyon Raporu’nun tanıtımı amacıyla 8 Şubat saat 10.30’da TCMB İdare Merkezi’nde bir bilgilendirme toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

Hazine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Destek Açıklaması

Hazine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de TCMB Başkanı Fatih Karahan ve ekibine güven ve desteklerinin tam olduğunu bildirdi. Şimşek, yapısal reformlarla program kazanımlarının kalıcı hale getirileceğini belirterek, ekonomi programlarının kurumlararası eşgüdüm içinde kararlı bir şekilde uygulanmaya devam edileceğini ifade etti.

İlgili Haber  Google Reklam Uygulamaları Nedeniyle 2,3 Milyar Dolarlık Davayla Karşı Karşıya

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor