Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Memura Emekliye Yüzde 16.7 Zam! Yeni Enflasyon Tahmini Geldi! İşte En Düşük Polis, Öğretmen, Hemşire Maaş Tablosu!

Memurlara ve Emeklilere Zam

Memurlara ve Emeklilere Zam Haberleri

Memurlara Farklı Zam Beklentileri

Bu yılı yüzde 49.25 zam ile başlayan memurlar ve emekliler, yılın ikinci artışını heyecanla bekliyorlar. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından Temmuz ayında yapılacak olan zam kararı öncesinde, enflasyon verileri üzerinde çalışmalar devam ediyor. Memurlar ve emekliler için Temmuz ayında enflasyon oranıyla birlikte yüzde 10 zam ve ilk 6 aylık enflasyonun yüzde 15’i aşan kısmı üzerinden fark hesaplanacak. İlk ipuçları, enflasyon verilerine dayalı olarak ortaya çıkmaya başladı.

Enflasyon Verilerine Göre Fark Yansıması

Yılın ilk 2 aylık enflasyon oranlarına göre, enflasyon verileri ve hesaplamalar memurlar ve emekliler için önem taşıyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Ocak ayı enflasyonu yüzde 6.70, Şubat ayı enflasyonu ise yüzde 4.53 olarak açıklandı. Böylece yılın ilk 2 ayında enflasyon yüzde 11.54 seviyesine ulaştı. Geriye kalan 4 aylık enflasyon verileri ile birlikte zam oranları netlik kazanacak.

Mayıs Ayında Belirleyici Formül

Merkez Bankası’nın yıllık enflasyon tahminlerine göre, Mayıs ayında enflasyon yüzde 73 seviyesine ulaşacak ve sonrasında düşüş yaşanacak. Bu durumda, Mayıs ayındaki enflasyon oranı belirleyici olacak. Eğer yıllık enflasyon yüzde 73 çıkarsa, ilk 5 aylık TÜFE yüzde 21.01 seviyesinde gerçekleşecek. Bu durumda, memurlar ve emeklilere yüzde 15.77 zam yapılacak. Haziran enflasyonu ise zam oranını netleştirecek detayları ortaya koyacak.

İlgili Haber  Eba'da Yeni Yayınlanan Öğretim Materyali - Doğruhaber

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!