Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meltem: Okul Kütüphanesinin Canlı Ruhu

Meltem Öğretmenin Adı Naci

Meltem Öğretmenin Adı Naci Hakkı Ulusoy Ortaokulu Kütüphanesinde Yaşatılacak

Açılış Törenine Yoğun Katılım

Manisa’nın Kula ilçesinde 27 Aralık 2023 günü ikamet ettiği binanın 4. kattaki evinin penceresinden düşerek yaşamını yitiren sınıf öğretmeni Meltem Memiş’in adı görev yaptığı Naci Hakkı Ulusoy Ortaokulu’ndaki kütüphanede yaşatılacak. Okul idaresi ve öğretmenleri tarafından hizmete hazırlanan kütüphanenin açılış törenine Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir ve protokol üyeleri de katılırken, açılış programında duygu dolu anlar yaşandı.

Talihsiz Olayın Yasa Boğduğu İlçede Anlamlı Bir Proje

Seyitali Mahallesi’nde ikamet eden Meltem Memiş’in 27 Aralık 2023 tarihinde yaşadığı talihsiz kaza, eğitim camiasını ve ilçe halkını yasa boğdu. Uzun yıllar mücadele ettiği MS hastalığı ve talihsiz bir şekilde yaşamını yitiren Meltem öğretmenin hayat hikayesi, eğitim camiasında derin bir yara açtı. Görev yaptığı okulun idaresi ve öğretmenleri, Meltem öğretmenin ismini yaşatmak için özel bir proje geliştirdi.

Emek Veren Herkese Teşekkür

“Böylesine güzel bir projenin parçası olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu dile getiren Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir, kütüphanenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Meltem öğretmenin hayat hikayesinin takdir edilecek bir seviyede olduğunu da dile getiren Kaymakam Özdemir, Meltem öğretmene rahmet dileyip kütüphanenin hayırlı olmasını temenni etti.

Açılış Töreni ve Duygu Dolu Anlar

Kulakamı Ömer Ahmet Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okulmuş ve eğitim camiasının katıldığı törenle hizmete açılan okul kütüphanesinin açılış programında duygu dolu anlar yaşandı. Talihsiz bir şekilde yaşamını yitiren eşi Meltem Memiş gibi kendisi de öğretmen olan Mehmet Memiş, Kaymakam Özdemir ve öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini keserken gözyaşlarına hakim olamadı.

İlgili Haber  Eğitim Diyaloğu: Engellenen Emlakçıyla Sevim Koş

İlginç Proje Detayları

Bir sınıfı kütüphaneye çeviren ve hem ilkokul, hem de ortaokul öğrencilerinin faydalanacağı birbirinden değerli etkinlikleri kütüphaneye kazandıran okul idaresi ve öğretmenleri, oluşturdukları kütüphaneye Meltem öğretmenin adını verdi.

Program Detayları ve Kapanış

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından katılımcılar kütüphaneyi ziyaret edip inceleme yaptı. Program, Meltem öğretmenin ruhuna okunan Mevlid-i Şerif ve ikramların dağıtılmasının ardından son buldu.

Meltem öğretmenin adı okul kütüphanesi ile yaşatılacak

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Vefalı Şehir Siverek Projesi Köy
Sıradaki Haber Siverek’te Köy Okullarında Hamburger İkramlı Eğlence: Gönlünce Eğlenmek