Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meb’den Şok Hamle! 80 Milyon TL’lik Ceza Yağdı

Milli Eğitim Bakanlığı 80

Milli Eğitim Bakanlığı 80 Milyonluk Ceza Yağdırdı!

İzinsiz Kurslarla Mücadele Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi, özel ve gönüllü kuruluşların her türlü eğitim öğretim faaliyetlerinin bakanlığın izni ve denetiminde olduğunu hatırlatarak, yetkili makamlardan kurum açma ruhsatı almadan yürütülen faaliyetlerin izinsiz kabul edildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı İş Birliğiyle Denetimler Artacak

Bakanlık, ruhsatı olmadan faaliyet gösteren söz konusu kurslarla mücadele çalışmalarını İçişleri Bakanlığı iş birliğinde yürütüyor.

Binlerce Ruhsatsız Kurs Tespit Edildi

Bu kapsamda, bakanlığa 81 ilden toplam 5 bin 181 kursun ruhsatsız olduğu yönünde ihbar geldi. Bakanlıkça yapılan tasnif sonucunda bu ihbarlardan mükerrer olanlar birleştirildi ve izinsiz eğitim öğretim faaliyeti gösterdiği belirtilen 2 bine yakın kursla ilgili inceleme ve soruşturma yapılması için valiliklere yazı yazıldı.

Yüzlerce Kapatma Yapıldı, İşlemler Sürüyor!

81 ilden ihbar edilen 2 bine yakın izinsiz kurstan yüzlercesi kapatıldı. Ayrıca, izinsiz eğitim öğretim faaliyeti yaptığı belirlenen bu kurslara 80 milyon lira idari para cezası uygulandı.

Vatandaşların Duyarlılığı Büyük Önem Taşıyor

Bakanlık, ruhsatsız olarak faaliyet gösteren kursların denetlenmesi ve gerekli cezai işlemlerin uygulanması, eğitim kalitesi ve güvenliği açısından son derece önemlidir. Vatandaşların ruhsatsız eğitim kurumları hakkında duyarlı olmaya devam etmeleri ve gerekli mercilere ihbarda bulunmaları önemlidir.

Eğitim Kalitesi Ve Güvenliği Ön Planda

Bakanlık, eğitim alanında her türlü olumsuzluğun önlenmesi ve eğitim kalitesinin artırılması için çalışmalarını sürdürecektir. Eğitimde kalite ve güvenliğin sağlanması, toplumun geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

İlgili Haber  Okullarda Son Hafta Yoklaması ve Zorunluluk Hakkında Bilgi 2023-2024 Eğitim Yılında Son Hafta Programı Nasıl Olacak?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor