Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meb’den Öğretmen Maaşı ve Ek Ders Ücreti İçin Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı Maaş

Milli Eğitim Bakanlığı Maaş ve Ek Ders Ödemeleri İle İlgili Yeni Düzenlemeler Yaptı

MEB’den Kurumlara Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin maaşları ve ek dersleriyle ilgili yeni düzenlemeleri içeren resmi bir yazıyı kurumlara gönderdi. Bu yazı ile birlikte ödeme işlemleri için ödeneksiz harcama yapılamayacağına yönelik uyarı yapıldı. Ayrıca, öğretmenlerin maaş ve özlük hakları ile SGK prim giderlerine ilişkin ödemelerin nasıl yapılacağına dair detaylar da belirtildi.

Maaş ve Ödemelerin Nasıl Yapılacağı

MEB’in gönderdiği yazıda, öğretmenlerin maaş, ücret, ek ders ve SGK primi gibi giderlerine ilişkin ödeme işlemlerinin merkezi olarak il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından gerçekleştirileceği belirtildi. Ödemelerin zamanında yapılabilmesi için il milli eğitim müdürlüklerinin bu konuda sorumlu olacağı vurgulandı. Ayrıca, öğretmen yetiştirme ve geliştirme genel müdürlüğüne bağlı birimlerde görev yapan personelin ücret ödemelerinin ise görev yaptığı birim tarafından gerçekleştirileceği ifade edildi.

Öğrenci Ücretleri ve Diger Ödemeler

Yazıda ayrıca, okullarda mesleki eğitim veya staj yapan öğrencilerin ücretlerinin ve SGK prim giderlerinin nasıl takip edileceği de anlatıldı. Buna göre, öğrencilerin işletmelerde mesleki eğitim veya staj yaptığı okul ve kurumun bağlı olduğu merkezi harcama birimlerinden takip edilecek. Öğrencilerin SGK prim giderleri ise okullar tarafından Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nden talep edilecek. Bu düzenlemeyle öğrenci ücretlerinin ve SGK prim giderlerinin de merkezi bir şekilde takip edilmesi sağlanmış olacak.

Sonuç ve Duyuru

MEB’in gönderdiği yazıda, 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile tahsis edilen ödeneklerle ilgili bütçe uygulamalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve il milli eğitim müdürlüklerinin maaş, ücret, ek ders ve SGK primi ödenek taleplerinin aksatılmadan karşılanabilmesi için ilgili birimlerin gerekli hassasiyeti göstermesi istendi. Bu düzenlemeyle öğretmenlerin maaş ve diğer ödemelerinin düzenli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

İlgili Haber  Aydın'da Kaza Geçiren Öğretmenin Hayata Tutunamayışı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!