Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meb’den Müfredat Değişikliğiyle Beceri Eğitimleri Geliyor!

MEB’den Müfredat Değişikliği Beceri

MEB’den Müfredat Değişikliği Beceri Eğitimleri Geliyor!

MEB’den yeni müfredat kararı! Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okullarda gerçekleşecek müfredat değişikliğinde son düzlüğe girildiğini duyurdu. 2024-2025 eğitim yılında uygulanacak olan yeni müfredat ile dersler sadeleşecek.

Beceri eğitimleri ön plana çıkacak. Yeni müfredat ile birlikte, anasınıfı, 1.sınıf, 5.sınıf ve 9. Sınıflarda uygulanmaya konulacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bakan, bu müfredat bize ait, bizim değerlerimizden oluşan bir müfredat olacaktır ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı müfredat değişikliğinde son adımları da tamamlıyor. Bu konuda Bakan Yusuf Tekin, açıklamalarda bulunarak okullarda uygulanacak olan yeni müfredatın tüm ihtiyaçları karşılayacağını ifade etti. Yeni müfredatın nasıl olacağı konusunda milyonlarca öğrenci ile birlikte veliler de merak ediyor.

Yeni müfredat nasıl olacak? Müfredatta neler var? Hangi konular yer alıyor? Sorularına yanıt ararken detaylar da netleşmeye başladı. İşte konu ile ilgili ayrıntılar…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bakanlığımızda en kapsamlı müfredat değişikliğine imza atıyoruz. Değişiklikte sona doğru yaklaşıyoruz.

Önceki yıl müfredat değişikliği üzerinde hazırlık yapıldığını, hazırlıklarda sona yaklaşıldığını belirtti. Yapılan planlamada dersler sadeleşiyor, beceri eğitimleri öne çıkıyor.

Önümüzdeki yıldan itibaren eğitime beceri ve analitik düşünmeyi sağlayan dersler ilave edilecek. Bize ait olan ve bizim değerlerimizi oluşturan bir inşa hedefliyoruz. İfadelerine yer verdi.

İlgili Haber  Konya Büyükşehir ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş Birliği Protokolü - Vitrin Haber

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor