Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meb Örnek Sorular ve Değerlendirme Açıklamaları: Yeniden Düzenlenmesi

MEB Genel Müdürü Kemal

MEB Genel Müdürü Kemal Bülbül, LGS ve YKS Sınavlarına İlişkin Son Açıklamalarda Bulundu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavlarına dair yeni açıklamalarda bulundu.

LGS Sınavı İçin Örnek Sorular ve Rehberlik

Genel Müdür Bülbül, LGS merkezi sınavının 2 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirileceğini hatırlatarak, öğrencilere yönelik hazırlanan örnek soruların ders kitaplarından esinlenerek oluşturulduğunu belirtti. Bu örnek soruların, öğrencilerin derinlemesine konu anlaması yapmalarını ve üst düzey düşünme becerilerini geliştirmelerini desteklediğini vurguladı.

YKS Soru Havuzu ve İşbirliği

Bülbül, her yıl liselerdeki kazanımların ve ders kitaplarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ÖSYM’ye gönderildiğini bildirdi. ÖSYM soru bankasının hazırlanmasında ÖSYM uzmanları, akademisyenler ve Bakanlığa bağlı okullardaki öğretmenlerin ortak çalışma yürüteceğini belirtti. Ders kitaplarının temel kaynak olarak kullanılmasının önemine vurgu yapan Bülbül, öğrencilere bu kaynağın yeterli olduğunu belirtti.

İlgili Haber  Meb’teki Öğretmenlere Proje Baskısı Yapılıyor Mu?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Lise Ek Tercih ve Yerleştirme
Sıradaki Haber Lgs 2. Tercih Tarihleri Belli Oldu! 2024 MEB Lise Ek Tercihleri Ne Zaman, Nasıl Yapılacak? Lise Ek Tercih Ekranı!