Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEB Öğretmen Görevlendirmesi Yapacak Öğretmenler Uzaktan Çalışacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Uzaktan

Milli Eğitim Bakanlığı, Uzaktan Öğretmen Görevlendirmesi İlanı Yayınladı

Genel Başvuru Şartları

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, uzaktan çalışma yöntemi ile öğretmen görevlendirmesi yapacak. Görevlendirilen öğretmenlerin en az beş yıllık öğretmenlik deneyimine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, norm fazlası öğretmen olma şartı aranmaktadır. Uzaktan çalışabilecek bilgi, tecrübe ve yeterliliğe sahip olmak da başvuru şartları arasındadır. MS Office programlarını iyi derecede kullanabilme ve dijital teknolojiler alanındaki yenilikleri takip edebilme yeteneği aranmaktadır.

Ek Ders Ücretleri ve Görevlendirme

Uzaktan görevlendirilecek öğretmenlere haftalık 18 saat ek ders ücreti ödenecektir. Görevlendirmeler 6 aylık dönemler halinde yapılacak olup, iş koşullarına bağlı olarak uzatmalar Genel Müdürlük tarafından gerçekleştirilecektir.

Başvuru Yeri ve Süresi

Başvurular, başvuru adresi üzerinden 29 Aralık 2023 – 12 Ocak 2024 tarihleri arasında alınacaktır. Elden veya e-posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Değerlendirme

Başvurular sonrası öğretmenler tarafından sisteme girilen veriler üzerinden ön değerlendirme yapılacak. Nihai karar yüz yüze/çevrimiçi yapılacak görüşmeler neticesinde verilecektir.

İçerik Geliştirme ve Yönetimi Daire Başkanlığı Görevleri

İçerik Geliştirme ve Yönetimi Daire Başkanlığı, ihtiyaç duyulan eğitim materyallerini üretme, dijital eğitim platformlarının içeriklerini çeşitlendirme ve niteliğini artırma gibi görevleri üstlenmektedir. Bu kapsamda, öğretmenlerin bu süreçte senaryo yazabilme, üretim yapabilme, inceleme ve analiz süreçlerinde görev alacakları belirtilmektedir.

İlgili Haber  Milyonlarca Öğrenciye Flaş Tatil Müjdesi! MEB'den 9 Günlük Şok Karar

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor