Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEB Duyurdu! Sınavlarda Yenilik Başlıyor!

MEB Duyurdu! Sınavlarda Yeni

MEB Duyurdu! Sınavlarda Yeni Dönem Başlıyor

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, Türkiye’de milyonlarca öğrencinin merakla beklediği ortak sınavlardaki açık uçlu soruyla ilgili detayları açıkladı

MEB Sınavlarda Yenilik Duyurdu

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla 26-27 Mart’ta yapılacak ülke geneli ortak sınavlarda ilk kez öğrencilerin cevapları kendi cümleleriyle yazacakları açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kullanılacak.

Yeni Uygulama Okullarda da Başlıyor

Ankara Canan Özbağı İlkokulu öğrencilerine, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla mercimek çorbası ve mandalina dağıtıldı. MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek için okullarda yeni uygulamaların başlatıldığını duyurdu.

Sınav Soruları Yenileniyor

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, ortak sınavlarda açık uçlu ve kısa cevaplı soruların kullanılmasıyla öğrencilerin öğrenme düzeylerini daha iyi ölçmeyi hedefliyor. Bu yeni uygulama, öğrencilere daha detaylı geribildirim sağlayacak ve eksik öğrenmeleri daha iyi analiz etmeyi amaçlıyor.

Değerlendirme Süreci ve Sonuçlar

Bakanlık, açık uçlu soruların değerlendirilmesi için öğretmenlere puanlama eğitimleri verecek ve her öğrencinin cevabı iki bağımsız puanlayıcı tarafından değerlendirilecek. Bu sayede puanlama işlemlerinde hata payının olmayacağı belirtiliyor. Sınav sonuçları e-Okul sistemine işlenecek ve öğrencilere aktarılacak.

Okullarda Yeni Beslenme Programı

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, okullarda sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek amacıyla “çorba ve meyve günü” etkinlikleri düzenleneceğini duyurdu. Bu program kapsamında öğrencilere mevsiminde meyve tüketmenin faydaları anlatılacak ve geleneksel Türk mutfağından lezzetler sunulacak.

İlgili Haber  Meb’den Öğretmenlere Yeniden Seminer O Semineri Tekrar Alacaklar!

Afişler ve Duyurular

Meyve günü ve çorba günü etkinlikleri için okullara gönderilen afişlerde sağlıklı beslenmeye dikkat çekiliyor. Bu etkinliklerle öğrencilerin sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmesi ve obeziteyle mücadele etmesi hedefleniyor.

Güncelleme: 04 Mart 2024 16:50

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor