Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meb 56 Bin Kurumu Olan Bir Bakanlık

Milli Eğitim Bakanı Yusuf

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Gaziantep’te Öğretmenlere Bisiklet Dağıttı

Bakan Tekin, Eğitime Verilen Destekleri Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gaziantep’te düzenlenen bir törende bin öğretmene bisiklet dağıtımı gerçekleştirdi. Törende konuşan Bakan Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 56 bin kurumu olduğunu belirterek, Gaziantep’te eğitim-öğretim faaliyetlerine belediyeler tarafından destek verildiğini söyledi.

Yerel Yönetimlerin Eğitim Faaliyetlerine Katkısı

Bakan Tekin, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye’deki bütün ilçelerde teşkilatı olan, yaklaşık 56 bin kurumu olan bir bakanlığız. Dolayısıyla bu 56 bin kurumun tek başımıza ihtiyaçlarını gidermek ya da geliştirmek için yeterli olamadığımız için yerel yönetimlerden yeni yatırım alanlarının planlanması, yeni binaların yapılması, öğretmen arkadaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi gibi konularda hassaten destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Alaeddin Yavaşça’ya Övgü

Bakan Tekin ayrıca, törenin gerçekleştirildiği yapıya adı verilen Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’yı da övdü. “Alaeddin Yavaşca Türkiye’de bizim yetiştirdiğimiz en iyi müzisyenlerden, sanatçılardan bir tanesi. Kendisi biliyorsunuz bir hekim. Bir hekim olmasına rağmen alakasız bir konuda bırakın Türkiye’yi, dünyada çok farklı ülkelerde sanatsal etkinliklerde bulunan bir sanatçımızdı” diye konuştu.

Bisiklet Dağıtımının Önemi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, törende yaptığı konuşmada öğretmenlere bisiklet dağıtımının önemine değindi. Şahin, bisiklet kullanımının öğretmenlerin ve öğrencilerin fiziksel ve zihinsel sağlığına olumlu etkileri olduğunu vurgulayarak, bisikletin çevreci ve sağlıklı bir ulaşım aracı olduğunu belirtti.

Özgün Metin Long: 850 karakter

İlgili Haber  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Manisa'da Değerlendirme Toplantısına Katıldı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MEB Açıkladı: 2023-2024 Eğitim Öğretim
Sıradaki Haber Ortaokul ve Liseler İçin İkinci Dönem Ortak Sınav Tarihleri Açıklandı