Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Maziden Atiye Ahlat” Programıyla 80 Öğrenciye Tarihi Mekanlar Keşfedildi.

Maziden Atiye Ahlat Programıyla

Maziden Atiye Ahlat Programıyla Öğrencilere Bitlis’in Tarihi Mekanları Gezdirildi

Öğrenciler Ahlat’ın Tarihi ve Doğal Güzelliklerini Keşfetti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Maziden Atiye Ahlat” programı kapsamında farklı illerden gelen öğrenciler, Bitlis’in tarihi mekanlarını ziyaret etti. Programa katılan 80 öğrenci, Ahlat ilçesinde bulunan tarihi yapılar ve doğal güzellikleri keşfetti.

Tarihi Yerleri Gezerek Kültürel Bilgi Edindiler

80 öğrenci, Ahlat’a Bitlis, Siirt, Van, Hakkari, Ağrı, Iğdır, Muş, Batman, Erzurum ve Bingöl’den gelen koordinatör öğretmenleri eşliğinde katıldı. Öğrenciler, Ahlat ilçesindeki tarihi mekanları ziyaret ederek Selçuklu Meydan Mezarlığı, Abdurrahman Gazi Türbesi, Meydan Camisi, Emir Bayındır Köprüsü, Harabeşehir ve Ahlat Müzesi’ni gezdi ve eserleri inceledi. Ayrıca Van Gölü’nde tekne turuna katılan öğrenciler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen salon oyunlarıyla eğlenceli vakit geçirdi.

Öğrencilere Tarihi ve Kültürel Bilgiler Kazandırıldı

Bakanlık yetkilisi Süleyman Can, programın amacının öğrencilere Ahlat’ı tanıtmak ve mazi ile ati arasındaki bağlantıyı kurmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Öğrencilerin Ahlat’ın tarihini ve kültürel yapısını öğrendiğini ifade eden öğretmenler, etkinliklerin çok verimli geçtiğini ve öğrencilerin tarihi bilgiler edindiklerini dile getirdi.

Gelecek Etkinlikler ve Planlar

Maziden Atiye Ahlat programı kapsamında yapılan gezinin ardından Bitlis’te bulunan diğer merkezlerin de ziyaret edileceği ve benzer etkinliklerin devam edeceği açıklandı. Ayrıca yaz döneminde öğrencilere bölge tanıtımı için etkinlikler düzenleneceği bildirildi.

BİTLİS - Maziden Atiye Ahlat programıyla 80 öğrenciye Ahlat

Yasal Uyarı: Bu haber, orijinal haliyle Ajanslar tarafından sağlanmış olup, Diyadinnet.com editörleri tarafından herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Haberin tüm sorumluluğu ilgili haber ajansına aittir.

İlgili Haber  Okullara Tatil: MEB Kararıyla Öğretmen ve Sınıflar İçin Onay!