Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mario Levi’ye Veda: Son Yolculuk

Mario Levi, Ünlü Yazar

Mario Levi, Ünlü Yazar Acıbadem Musevi Mezarlığında Toprağa Verildi

Ünlü Yazar Mario Levi’nin Vefatı

Ünlü yazar Mario Levi, 66 yaşında hayatını kaybetti. Levi için Kadıköy’de bulunan Acıbadem Musevi Mezarlığı’ndaki Sinagog’da cenaze töreni düzenlendi. Levi’nin eşi Ece Erdoğuş Levi ve ailesi cenazede taziyeleri kabul etti.

Törene Katılanlar

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu’nun yanı sıra Gülgün Feyman, Buket Uzuner, Mine Söğüt, Başar Başarır, Deniz Yüce Başarır, Arlin Çiçekçi, Vahit Uysal, Saadet Özen, Faruk Bayrak, Nermin Mollaoğlu, Elif Tanrıyar, Sibel Oral, Ebru Dedeoğlu, İrem Uzunhasanoğlu, İshak İbrahimzadeh, Pelin Batu, Şirin Payzın, Aslı Örnek ve çok sayıda seveni ve öğrencisi cenazeye katıldı.

Eşi Ece Erdoğuş Levi’den Vefatı Hakkında Konuşma

Ece Erdoğuş Levi, “Çok iyi bir edebiyatçı ve her şeyden önce çok iyi bir insandı. 18 yıllık beraberliğimizde tek bir kişiyi bile incittiğine şahit olmadım” ifadelerini kullandı.

Yakın Arkadaşları ve Sevenlerinin Açıklamaları

Yusuf Altıntaş, “Yüreğimizde iyi bir iz bıraktı. Türk edebiyatına daha verebileceği çok şey vardı, verebilemeden gitti. Yolu ışık olsun” dedi. Elif Hopyar, “İstanbul’u en iyi anlatan yazarların başında gelir” ifadelerini kullandı. Gazeteci Gülgün Feyman, “Mario, sadece Türkiye için değil dünya için bir değerdir” diye konuştu. Pelin Batu, “Çok kıymetli bir yazardı. Kelimeleriyle, sözleriyle, kitaplarıyla devam edecek bize ilham vermeye. Sadece iyi bir yazarı yitirmedik, iyi bir arkadaşımızı da kaybettik bugün” dedi.

Mario Levi’nin Hayatı ve Eserleri

Mario Levi 1957 yılında İstanbul’da doğdu. Türk edebiyatına birçok eser kazandıran Levi’nin en ünlü eserleri arasında “İstanbul Bir Masaldı”, “En Güzel Aşk Hikayemiz”, “Bir Şehre Gidememek”, “Lunapark Kapandı” ve “Size Pandispanya Yaptım” yer almaktadır.

İlgili Haber  The Office Dizisi Efsanesi Yeniden Doğuyor: Söylentiler Açıklığa Kavuştu!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Birleşmiş Milletler’de Türkiye’yi Temsil Eden
Sıradaki Haber Türk Kadınların BM’de Tanıtımı – Sözcü.