Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Manisa’da MABEM Ödüllü Öğrenci Alım Sınavı Yüksek İlgiyle Karşılandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi MABEM

Manisa Büyükşehir Belediyesi MABEM Kurslarına Yoğun İlgi Devam Ediyor

MABEM Kurslarına Rekor Katılım

Manisa’da büyükşehir belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla hayata geçirilen MABEM kursları yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Manisa’da 17 ilçede düzenlenen kurslar için 7. ve 11. sınıflarda eğitim gören öğrencileri çin düzenlene ödülül öğrenci alım sınava rekor ilgi gördü.

Ödüllü Öğrenci Alım Sınavı Gerçekleştirildi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün liselere ve üniversitelere girmek isteyen öğrencilere her zaman destek olmaya devam edeceklerini ifade ederken bu kapsamda 10-11 Şubat tarihlerinde Ödüllü Öğrenci Alım Sınavı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Sınava bu sene katılım son derece yüksek seviyede gerçekleşirken öğrencilerin MABEM kurslarına ilgisi arttı.

MABEM Kurslarına İlgi Arttı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle 17 ilçede hayata geçirdiği ve başarısıyla yurt çapında üne sahip MABEM kursları, 10-11 Şubat tarihlerinde 7. ve 11. sınıflar için ‘Ödüllü Öğrenci Alım Sınavı’ gerçekleştirdi. Öğrenciler, düzenlenen sınava, yoğun katılım gösterdi.

MABEM Müdürü Serap Gücüyen Açıklaması

Sınava girmek isteyen öğrenciler, il genelinde yoğun katılım gösterdi. ‘Ödüllü Öğrenci Alım Sınavı’na gösterilen ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten Halek Eğitim Şube Müdürü ve MABEM Müdürü Serap Gücüyen, “Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde MABEM’lerimizde eğitimlerimiz devam ediyor.

Öğrencilere Fırsat Eşitliği

Sınava katılarak dereceye giren öğrenciler MABEM kurslarında ödüllü olarak kursa katılacaklar. 17 ilçede düzenlenen kurslar ile öğrencilere fırsat eşitliği de sunulmuş oldu.

İlgili Haber  Tavşanlı'da Bir Öğrenci İlk Piyano Konserini Verdi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Manisa MASKİ ve Milli Eğitim
Sıradaki Haber Manisa’da 554 Öğrenci, Arkeolojik ve Tarihi Alanları Gezdi.