Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Malatya’da Depremin Mağduru Öğretim Üyelerine Ev Sahipliği Yapan Vagon Evler

İnönü Üniversitesi, TCDD ve

İnönü Üniversitesi, TCDD ve Arçelik İşbirliğiyle Geri Dönüşümle Ekolojik Evlere Çevrilen Hurda Vagonlar, Turgut Özal Tıp Merkezi ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerine Tahsis Edildi

Üniversite Rektörü Deprem Sonrası Etkilenen Personelin Durumunu Açıkladı

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 6 Şubat’taki depremin üniversite personelini etkilediğini belirterek, 6 bin 500 çalışanın dörtte birinin evinin ağır hasarlı olduğunu söyledi.

Üniversitenin Acil Çözüm Çalışmaları

Rektör Kızılay, depremin hemen ardından hızlı çözümler ürettiklerini ve üniversite kampüsünü personel ve şehir sakinlerine açık hale getirdiklerini belirtti. Ayrıca, kalıcı barınma alanlarını ekolojik konseptte yapmak için çalışmaların başlatıldığını aktardı.

Ekolojik Vagon Evlerin Oluşturulması

Kızılay, hurda vagonların geri dönüşümüyle ekolojik mahalle oluşturduklarını ve kalıcı barınma alanları sunduklarını belirtti. Vagon evlerin içinde 100 metrekare bahçeler bulunduğunu ve özellikle Tıp Fakültesi öğretim üyelerine tahsis edildiğini açıkladı.

Öğretim Üyelerinin Vagon Ev Deneyimleri

Dr. Öğretim Üyesi Serhat Toprak

Toprak, vagon evlerin kullanışlı ve konforlu olduğunu belirterek, günlük yaşamlarını rahatlıkla idare edebildiklerini ifade etti.

Cerrahi Hizmetleri Müdürü Selver Ünsal

Ünsal, vagon evde tüm konforun sağlandığını ve ailesiyle birlikte rahat bir yaşam sürdüklerini paylaştı.

Öğrenci Deneyimleri

Öğrenci Seray Toprak ve Sare Toprak, vagon evde yaşamanın güzel bir deneyim olduğunu ve tüm ihtiyaçlarının karşılandığını dile getirdi.

İlgili Haber  Okul Binalarında Güvenliği Sağlamak İçin Yüzeysel Çözümlere Başvurulmamalıdır.

Üniversitenin Toplumsal Hizmet Anlayışı

Rektör Kızılay, üniversitenin personeline ve diğer kamu çalışanlarına büyük bir hizmet sunduğunu ve örnek teşkil ettiğini vurgulayarak, depremin insanları minimal yaşama alıştırmasının ardından vagon evlerin ekolojik konseptte yeni bir yaşam modeli sunduğunu belirtti.

Deprem Sonrası Toplumsal Hizmetler

Kızılay, kampüste yer alan konteyner kentlerin, üniversitenin deprem sonrası toplumsal hizmet anlayışının bir göstergesi olduğunu ve bu hizmetlerle insan kaynağının göç etmesinin önüne geçildiğini ifade etti.

Sonuç ve Memnuniyet

Personelin ve öğrencilerin vagon ev deneyimlerinden memnun kaldıklarını belirten Kızılay, vagon evlerin deprem sonrası sağladığı konfor ve güvenliği önemsediklerini vurguladı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler