Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Madame Tussauds İstanbul’da Ünlü İsimleri Ağırlıyor!

Madame Tussauds İstanbul: Balmumu

Madame Tussauds İstanbul: Balmumu Heykellerinin Sıra Dışı Hikayesi

Madame Tussauds İstanbul’un Balmumu Heykelleri

Tatilin gelmesiyle birlikte aileler çocuklarıyla yapacakları etkinlikleri planlamaya başladı. İstanbul’da bulunan Madame Tussauds, birçok ünlünün balmumu heykelini sergiliyor. Ayrıca, en son Barbie filminde Ken rolünü üstlenen Ryan Gosling’in balmumu figürü de burada yer alacak.

Balmumu Heykellerinin Yapım Süreci

Tankut Tonger’dan edindiğimiz bilgilere göre, Madame Tussauds İstanbul’da spor, eğlence, sinema, tarih ve kültür-sanat dünyasından 70’in üzerinde ünlü ismin balmumu figürü bulunuyor. Londra’daki stüdyoda yapımı gerçekleştirilen figürler, daha sonra dünya genelindeki merkezlere dağıtılıyor. Figürlerin bakımı düzenli olarak yapılıyor ve sürekli olarak yenileniyor.

Figürlerin Belirlenmesi ve Sergilenmesi

Balmumu figürlerinin belirlenmesinde ün ve etki, ziyaretçi talepleri, güncel olaylar, popülerlik ve Madame Tussauds’un konseptine uygun olma gibi faktörler önemli rol oynuyor. Figür değişimleri, popülerlik ve ziyaretçi taleplerine göre müzeler arasında gerçekleşiyor.

Figürlerin Yapım Süreci

Figürlerin yapım süreci, öncelikle bir ismin belirlenmesiyle başlıyor. Daha sonra, kişinin ölçüleri alınıyor ve kil taslağı hazırlanıyor. Ünlünün onayıyla her aşama ilerliyor ve balmumu figürün tamamlanması ortalama 8 ay sürüyor. Figürler tamamlandıktan sonra ünlülerin yanına konularak hayranlarına tanıtılıyor.

Popüler ve Tarihi Kişilerin Figürleri

İlgi çekici popüler kişilerin yanı sıra tarihe yön veren önemli kişilerin balmumu figürleri de Madame Tussauds müzelerinde sergileniyor. Bu çeşitlilik Madame Tussauds’un popülerliğini sürdürebilmek için oldukça önemli.

İlgili Haber  Ünlü Oyuncu Oscar Kırmızı Halısında Hamilelik Haberini Duyurdu! - Magazin Haberleri

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Birleşmiş Milletler’de Türkiye’yi Temsil Eden
Sıradaki Haber Türk Kadınların BM’de Tanıtımı – Sözcü.