Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Maaşınız Eksik Yatmış Olabilir! Hemen Hesabınızı Kontrol Edin ve Geri Alın!

Emekli Öğretmenin Maaşında Yapılan

Emekli Öğretmenin Maaşında Yapılan Hata KDK İtirazıyla Düzeltildi

Yeni emekli olan bir öğretmen, emekli maaşında beklediğinin altında bir miktar olduğunu fark ederek Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) başvurdu. Kamu Denetçiliği Kurumu’nun (KDK) yapmış olduğu inceleme sonucunda öğretmenin emekli maaşının yanlış hesaplandığı ortaya çıktı. Emekli öğretmenin yılların emeği emekli maaşındaki hak kaybı KDK tarafından önlendi.

Yanlış Hesaplanan Emekli Maaşı KDK İtirazıyla Düzeltildi

Yeni emeklilik yasası kapsamında birçok emeklilik hesabında yanlışlıklar meydana gelmiş ve emeklilik başvurularında aksaklıklar görülmüştü. Bu durum emekli öğretmenler arasında da yaşanıyordu. Bir öğretmenin yaptığı itiraz sonucunda yanlış hesaplanan hizmet süresi düzeltilerek emekli maaşı tekrar hesaplandı.

Emekli Maaşındaki Eksiklik İtirazla Giderildi

Bağlanan emekli maaşındaki eksikliği fark eden öğretmen, yapılan yanlışlığı KDK tarafından yeniden hesaplanarak ispatladı. Yapılan itiraz sonucunda emekli maaşı hesaplamasında hizmet süresinin eksik hesaplandığı belirlendi ve bu eksiklik giderildi.

Öğretmenin Başvurusu Kalıcı Düzeltmeye Neden Oldu

Emekli öğretmenin KDK’ya başvuru yapması, emekli maaşı hesaplamasındaki eksikliklerin düzeltilmesini sağladı. Yeniden yapılan hesaplama sonucunda öğretmenin emekli maaşı hizmet süresine uygun olarak düzeltilerek kendisine ödendi.

Eksik Hizmet Süresi Nasıl Kaynaklandı

Yapılan incelemede öğretmenin isteğe bağlı sosyal güvenlik primi ödediği fakat emekli maaşı hesaplanırken bu sürelerin dikkate alınmadığı ortaya çıktı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yapılan hatayı düzelterek eksikliğin giderildiğini ve emekli maaşının yeniden hesaplanarak yükseltildiğini KDK’ye bildirdi.

İlgili Haber  Şehir Efsaneleri: Yemek Kültürü Akademisi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda Yapılan Değişiklikler
Sıradaki Haber Uzman ve Başöğretmenlikte Öğretmenlerin 2 Hak Kaybı ÖMK’ya Yansıdı