Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lgs Merkezi Sınavında Öğrenciler Farklı Okullarda Sınava Girecek

LGS Merkezi Sınavı Başvuruları

LGS Merkezi Sınavı Başvuruları Hakkında MEB’den Açıklama

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, 2 Haziran 2024’te yapılacak LGS merkezi sınavıyla ilgili detayları paylaştı.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, 2023-2024 eğitim öğretim yılında LGS kapsamında ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini açıkladı. LGS sistemi, merkezi sınav, yerel yerleştirme ve yetenek sınavı olmak üzere 3 farklı sistemle yerleştirme işlemlerini kapsamaktadır.

Mart Ayında Başvurular Başlıyor

Bülbül, sınavsız öğrenci alan okulları tercih eden öğrencilerin merkezi sınava girmesi zorunlu olmadığını belirtti. LGS merkezi sınavına başvurular 18-29 Mart tarihleri arasında e-Okul üzerinden isteğe bağlı olarak alınacak. Başvuruların ücretsiz olduğu vurgulandı.

Sınav Giriş Belgesi ve Detayları

Sınav tarihi yaklaştıkça öğrencilerin sınav giriş yerleri, salonları ve sıra numaraları e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nden ilan edilecek. Öğrencilerin sınavda fotoğraflı onaylı sınav giriş belgeleri bulundurmaları gerekmektedir.

Sınavda Ders Kitapları Temel Alınıyor

Genel Müdür Bülbül, sınav sorularının ders kitaplarından yola çıkarak öğrencilerin öğrenme çıktılarını ölçtüğünü belirtti. Öğrencilerin ders kitaplarındaki etkinlik ve soruları anlayarak yapmalarının önemine değindi.

Sınav İçeriği Aynı Kalacak

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, sınavın içeriğinde herhangi bir değişiklik olmayacağını ve sınavın planlandığı gibi yürütüleceğini açıkladı.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda 2 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek LGS merkezi sınavına hazırlanan öğrencilerin başvuru sürecini takip etmeleri ve gerekli detayları önceden kontrol etmeleri önemlidir.

İlgili Haber  Meb İle Türkiye Maarif Vakfı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor