Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

LGS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? MEB LGS Başvuruları Nasıl Yapılacak? 2024 LGS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı – Son Dakika Spor Haberleri

LGS Başvuru Takvimi ve


LGS Başvuru Takvimi ve Sınav Detayları

LGS Başvuru Takvimi ve Sınav Detayları

LGS Başvuru İşlemleri

18 Mart Pazartesi günü başlayacak olan LGS başvuru işlemleri, 29 Mart Cuma günü sona erecek. Başvurular, isteğe bağlı olup e-Okul üzerinden gerçekleştirilecek. Okul müdürlükleri, başvuru işlemleri konusunda öğrencilere rehberlik edecek ve başvurular 1 Nisan 2024 tarihine kadar onaylanacak.

LGS Sınav Giriş Belgeleri

LGS sınav giriş belgeleri, 24 Mayıs’ta açıklanacak ve okul müdürlükleri aracılığıyla öğrencilere teslim edilecek. Adaylar, sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleriyle geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmalıdır.

LGS Sonuçları

LGS sınav sonuçları, 28 Haziran’da Meb.gov.tr adresinden erişime açılacaktır. Adaylar, doğum tarihi ve T.C. kimlik numaralarıyla sonuç ekranına ulaşabilecek ve sınavda elde ettikleri puanları görebilecekler.

LGS Sınavı Tarihi ve Süresi

LGS sınavları, 2 Haziran Pazar günü iki oturumda gerçekleştirilecek. Birinci oturumda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve yanıtlamaları için 75 dakika süre verilecek. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve yanıtlamaları için 80 dakika süre verilecektir.


İlgili Haber  Tarikatlarla Protokolden Vazgeçmeyen MEB'den Yeni Müfredat Bağlığı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor