Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Laik Eğitim İçin ÇEDES’e Karşı Büyüyen Mücadele

ÇEDES’e karşı laik eğitim


ÇEDES’e karşı laik eğitim için mücadele büyümeli
ÇEDES’e karşı laik eğitim için mücadele büyümeli

Söyleşide konuşan Eğitim Sen İzmir 6 No’lu Şube Başkanı Bülent Karakaş, ÇEDES projesinin çocukların eğitimi dışında dindar nesil yetiştirilmesi bakımından önemli olduğunu belirtti. Karakaş, “Hükümetin birinci hedefi ailedir, bunu da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden yürütmektedir. İkincisi yeni bir insan figürü yaratmaktır ki bunu da MEB üzerinden yürütmektedir. Laiklik ve demokrasi mücadelesi için birbirimizi güçlendirmemiz ve cesaretlendirmemiz gerekiyor,” dedi. Karakaş, dilekçe verilerek çocukların bu projenin dışında tutulabileceğine dikkat çekti.

Eğitim Sen İzmir Şube Başkanı Bülent Karakaş’tan ÇEDES Projesi Açıklaması

Eğitim Sen İzmir 6 No’lu Şube Başkanı Bülent Karakaş, ÇEDES projesinin çocukların eğitimi dışında dindar nesil yetiştirilmesi bakımından önemli olduğunu söyledi. Karakaş, “Hükümetin birinci hedefi ailedir, bunu da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden yürütmektedir. İkincisi yeni bir insan figürü yaratmaktır ki bunu da MEB üzerinden yürütmektedir. Laiklik ve demokrasi mücadelesi için birbirimizi güçlendirmemiz cesaretlendirmemiz lazım” dedi. Karakaş, dilekçe verilerek çocukların bu projenin dışında tutulabileceğine dikkat çekti. 

Eğitim Sen İzmir 6 No’lu Şube Başkanı Bülent Karakaş, ÇEDES projesinin çocukların eğitimi dışında dindar nesil yetiştirilmesi bakımından önemli olduğunu belirtti. Karakaş, “Hükümetin birinci hedefi ailedir, bunu da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden yürütmektedir. İkincisi yeni bir insan figürü yaratmaktır ki bunu da MEB üzerinden yürütmektedir. Laiklik ve demokrasi mücadelesi için birbirimizi güçlendirmemiz ve cesaretlendirmemiz gerekiyor,” dedi. Karakaş, dilekçe verilerek çocukların bu projenin dışında tutulabileceğine dikkat çekti.


İlgili Haber  Diyanet'in ÇEDES Projesiyle Okullara Girişi: Abi ve Ablalar Görevde!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!