Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kuzgun Okul Bahçesine Düştü, Acil Yardım Bekliyor!

Karne Bekleyen Öğrencilerin Önüne

Karne Bekleyen Öğrencilerin Önüne Kuzgun Düştü

Denizli’nin Çal ilçesi Hançalar Mahallesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bahçesine kuzgun düştü. Karne almayı bekleyen öğrencilerin arasına düşen kuzgunu fark eden öğretmenler, Çal Belediyesine durumu bildirdi. Çal Belediyesi ekipleri tarafından alınarak veterinere götürülen kuzgunun yapılan tedavisinin ardından doğaya salındığı öğrenildi.

Kuzgunun Durumu

Veteriner hekim Ediz Zeybek tarafından kontrol edilen kuzgunun herhangi bir yara veya enfeksiyona rastlanmadı. Kuzgunun aç kalmış olabileceği ve muhtemelen uçarken bir yere çarpmış olabileceği ifade edildi. Kuzgunun temizliği ve vitamin takviyesi yapıldıktan sonra sağlığına kavuştuğu belirtildi. 12-13 saat kontrol altında tutulan kuzgun, daha sonra belediye zabıtası tarafından doğaya salındı.

Belediyenin Açıklaması

Çal Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, özellikle soğuk hava şartlarında doğada yaşayan canlılara, sokak hayvanlarına yiyecek bırakıldığı ve vatandaşların hayvanlara karşı duyarlı olduğu ifade edildi. Ayrıca, doğada ve insanların yaşam alanlarında gördüğünüz yaralı ya da muhtaç hayvanların durumunun belediyeye bildirilmesi gerektiği vurgulandı.

Kaynak

Kaynak: iha

İlgili Haber  Hatay'a Ekolojik Okul Geliyor! 🌿

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler