Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Küresel Piyasalarda Gözler Abd Büyüme Verisinde

Küresel Piyasalarda Nvidia Etkisi

Küresel Piyasalarda Nvidia Etkisi ve Merkez Bankalarının Kararları

Nvidia’nın Kâr Açıklaması ve Teknoloji Şirketlerinin Etkisi

Nvidia’nın son çeyrekte beklentilerin üzerinde kâr açıklaması, küresel piyasalarda risk iştahını artırdı. Yarı iletken çipler ve yapay zekâ alanındaki faaliyetler, Nvidia önderliğinde piyasalar üzerinde etkili oldu. Şirketin hisse fiyatı geçen haftayı yüzde 9 artışla tamamladı ve piyasa değeri geçici olarak 2 trilyon doları aştı.

Merkez Bankalarının Politika Duruşları

ABD Merkez Bankası’nın faiz indirimlerine ilişkin belirsizlik devam ederken, yayınlanan toplantı tutanakları endişeleri ortaya koydu. Merkez bankaları, enflasyon ve ekonomik faaliyet üzerindeki etkileriyle ilgili kararlarını dikkatle değerlendirirken, politika duruşlarını gevşetme konusunda tedbirli davranma gerekliliğine vurgu yapıyor.

Ulusal ve Uluslararası Piyasalardaki Gelişmeler

ABD’de, büyüme verileri ve kredi derecelendirme kuruluşlarının tahminleri takip edilirken, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin ABD’nin para politikasına yönelik öngörüleri önemliydi. Petrol ve altın fiyatlarındaki dalgalanmalar, dolar endeksi ve tahvil faizlerindeki değişiklikler de piyasaların odağında yer aldı.

ABD ve Avrupa Borsalarında Yansımalar

ABD ve Avrupa borsalarındaki gelişmeler, şirketlerin finansal performanslarına ve merkez bankalarının politika kararlarına bağlı olarak seyretti. Teknoloji ve perakende şirketlerinin açıkladığı karlar, hisse senetlerinde değer kazançlarına yol açarken, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası’nın faiz indirim beklentileri de hisse senetlerine yansıdı.

Asya Borsalarında Görülen Gelişmeler

Asya borsaları, Nvidia finansal sonuçlarına bağlı olarak risk iştahında artış gösterdi. Çin Merkez Bankası’nın aldığı kararlar ve Japonya’nın ihracat verileri piyasalarda etkili oldu. Güney Kore Merkez Bankası’nın faiz kararı ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar da Asya borsalarının seyrini etkiledi.

İlgili Haber  Borsa Günü Düşüşle Tamamladı, Yatırımcılar Endişeli

Yurt İçinde Ekonomik Gelişmeler ve Borsa İstanbul

Borsa İstanbul’da yükseliş trendi devam ederken, yurt içinde ekonomik veriler ve Merkez Bankası’nın politika kararları takip edildi. GSYH büyüme rakamları ve makroekonomik göstergeler, yatırımcıların borsa performansını etkiledi. CDS ve döviz kurlarındaki değişiklikler, yatırım kararlarını etkiledi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor