Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Küresel İflaslar: 2024’te Art Arda 3. Kez Artacak

Allianz Commercial, 92 Ülkeden

Allianz Commercial, 92 Ülkeden Risk Yönetimi Uzmanlarının Görüşlerine Dayanan Risk Barometresi’ni Yayınladı

Allianz, dünya genelinde risk yönetimi yapan 3 binden fazla uzmanın görüşlerine dayanan, 92 ülkeden katılımcıların verileriyle hazırlanan 13. Allianz Risk Barometresi’ni yayınladı.

Risk Barometresi’ne göre, küresel ticari riskler arasında en büyük endişe siber saldırılar olarak belirlendi.

Allianz Trade iflas raporunda ise, 2024 yılında küresel ticari iflasların üçüncü kez artış göstereceği öngörülüyor. İflaslarda 2022’deki küçük toparlanmanın ardından 2023’te hızlı bir artış yaşandı ve bu yıl yüzde 8 oranında bir artış bekleniyor.

Risk Anketi için bin 340 katılımcıdan gelen yanıtlar incelendi ve endişe duyulan başlıca küresel ticari riskler sıralandı. İlk üç sırayı sırasıyla siber saldırılar, ticari faaliyetlerde duraksama ve doğal afetler aldı.

Allianz Trade’in iflas raporuna göre, küresel çapta ticari iflastaki artışın temel nedeni fiyatlandırma gücünün azalması ve şirketlerin gelirlerindeki yavaşlama. 2023’te geniş bir tabana yayılan gelir yavaşlamasının, likidite pozisyonlarını olumsuz etkilediği belirtiliyor.

Nakit tamponu genellikle büyük şirketlere ait

Rapora göre, Euro Bölgesi ve ABD’deki önemli miktardaki nakit fazlası genellikle büyük firmalar ve belirli sektörlere yoğunlaşıyor. Büyüme beklentilerinin düşük olması nedeniyle çoğu şirketin nakit pozisyonlarını artıramadığı vurgulanıyor.

Allianz Trade’a göre, küresel olarak her beş ülkeden üçünün 2024 yılı sonuna kadar pandemi öncesi ticari iflas seviyelerine ulaşması bekleniyor. Bunun için GSYH büyümesinin hızlanması gerektiği belirtilse de bu durumun 2025 yılından önce gerçekleşmesinin zor olduğu öngörülüyor.

İlgili Haber  Borsada Alıcılı Başlangıç Bekleniyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor