Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kültür Öğretmeni, Öğrencilere Camiye Gitmek İçin Takke ve Eşarp Giydirdi!

Kocaeli İzmit’te Veliden İzin


Kocaeli İzmit’te Veliden İzin Almadan Öğrencilere Camiye Götürme Girişimi Engellendi

Kocaeli İzmit’te Veliden İzin Almadan Öğrencilere Camiye Götürme Girişimi Engellendi

Öğretmenin Veliden Aldığı Red

Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki 30 Ağustos Ortaokulu’ndaki öğrencilerine takke ve eşarp giydirerek camiye götürmek isteyen öğretmene veli engel oldu. Öğrenciler camiye götürülmek için okuldan çıkarılırken video kaydı alan veli, öğretmene izin kağıdı alınıp alınmadığını sordu. Öğretmen ise müdürü bilgilendirdiğini söyledi.

Yaşanan Olayın Detayları

Kocaeli’nde öğrencilerine takke ve eşarp giydirerek camiye götürmek isteyen öğretmene, veli engel oldu. Ücretli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninin, çocukları Bayındırlık Ulu Cami’ne götürmek için okul müdürü Adem Ellialtıoğlu’na haber verdiği ama velilerden izin almadığı bildirildi.

Veli Karşı Çıktı, Öğrenciler Okula Geri Yollandı

Öğretmeni, çocukları okul kapısından çıkarırken gören veli, öğretmeni uyararak, kendilerinden ne yazılı ne de sözlü izin alındığını, bunun yasal olmadığını söyledi. “Benim iznim yok, çocukları götüremezsiniz” diyen veliye öğretmen, “benim hatam” diye yanıt vererek, çocukları tekrar okula götürdü.

Müdürün Tepkisi

Okul müdürü Ellialtıoğlu’nu gezi öncesinde uyardığını ve izni olmadığını belirten Taştan, ‘’O gün bana, ‘Tabii ki sizin izniniz olmadan çocuğunuzu kimse bir yere kimse götüremez. Benim de haberim yoktu’ diye yanıt verdi. Aynı müdür dün okul kapısında, ‘Ben çocukları istediğim yere gönderirim. Size mi soracağım?’ diye ters ters konuştu. Tahmin ediyorum, müdür beyin de haberi var bu geziden” dedi.

Eğitim İş Sendikası Açıklaması

Olayın duyulması üzerine okula giden Eğitim İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Sabri Mutlu, ÇEDES protokolünün gerici uygulamalara zemin hazırladığını belirtti. İlimizdeki 30 Ağustos Ortaokulu’nda yaşanan olayı değerlendiren Mutlu, systematik olarak dozu artırılan ÇEDES protokolünün gereksiz uygulamalara zemin hazırladığını ifade etti.

İlgili Haber  Depremzede Aileyi Köşke Yerleştirmişti: Ali Burak Ceylan Sessizliğini Bozdu - Son Dakika Magazin Haberleri

Veliden İzin Alınmalı

Taştan, “Dışarıda yapılacak etkinlikler için velinin izni alınmalı. Bizden kimse izin falan almadı. Bugüne kadar böyleydi en azından. Bir gün önceden imzalamamız için bize kâğıt gönderilmesi gerekir. İster müzeye, ister camiye gitsinler; velinin izni olmalı. Bu sorumluluğu kimse alamaz” dedi.

Video kaydında kafasına takke takılan çocukları camiye götürmeye çalışan öğretmen, veliden izin almadığını itiraf etti. Okullarda yeni başlayan Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) uygulama yönetmeliği, gönüllü katılım ve veli izni gerektiriyor.


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!