Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kraliyet Tahtının Varisi Charles, Kanserle Mücadele Ediyor

İngiltere Kralı 3. Charles

İngiltere Kralı 3. Charles Kansere Yakalandı

Kralın Durumu

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre İngiltere Kralı 3. Charles, prostat büyümesi nedeniyle hastanede yapılan testler sonucunda kansere yakalandı. Kanserin türü ve evresi hakkında henüz detaylı bilgi verilmedi, ancak Kralın bugün düzenli bir tedaviye başladığı duyuruldu.

Açıklamalar

Kral Charles’ın spekülasyonu önlemek ve kansere yakalananları kamuoyunun anlamasına yardımcı olmak amacıyla koyulan teşhisi paylaşmayı tercih ettiği vurgulandı. Ayrıca Kralın tedavi konusunda olumlu düşündüğü ve en kısa zamanda kamu görevine dönmeyi beklediği ifade edildi.

Toplumsal Destek

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Kralın geçmiş olsun dileklerinde bulunurken İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler Bölgesel Başbakanları da Kralın iyileşmesi için iyi dileklerini iletti.

Prens Harry’nin Ziyareti

Prens Harry’nin İngiltere’ye giderek babasını görmek istediği ve iletişime geçtiği öğrenildi. Gelecekteki ziyaretiyle ilgili beklenen gelişmeler yakından takip ediliyor.

Geçmişteki Durum

Daha önce iyi huylu bir prostat büyümesi nedeniyle ameliyat olan Kral Charles, iyileşme dönemi nedeniyle kamu görevlerini yeniden planladığı açıklanmıştı. 29 Ocak’ta hastaneden taburcu edildiği ve iyileşmesi için zamana ihtiyacı olduğu belirtilmişti.

İlgili Haber  Yargı'dan Yeni Fragman: "Sevgi Başka, Kızmak Başka" - Magazin Dünyasından Haberler

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Birleşmiş Milletler’de Türkiye’yi Temsil Eden
Sıradaki Haber Türk Kadınların BM’de Tanıtımı – Sözcü.