Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kpss 2024/3 Tercih Kılavuzu ve Meb 695 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları!

Milli Eğitim Bakanlığı 2024/3

Milli Eğitim Bakanlığı 2024/3 KPSS Tercih Kılavuzu Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi başkanlığı tarafından az önce gelmiş olan duyuruya göre Beklenen KPSS 2024/3 tercih kılavuzu yayımlandı. Söz konusu tercih kılavuzuna göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Buna göre alım yapılacak kontenjanlar ve başvuru tercih süreci paylaşıldı. Peki alım yapılacak kontenjanlar nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? KPSS Puan Şartı nedir?

MEB SÖzleşmeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere yayımladığı KPSS 2024/3 tercih ücreti ile bünyesine toplamda 695 Sözleşmeli personel alımı yapacak. Söz konusu alımlar Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacaktır.

Ön Lisans Mezunu Kontenjanları:

Lisans Mezunu Kontenjanları:

  • 5 Avukat,
  • 30 Mühendis,
  • 150 Hemşire,
  • 19 Diyetisyen,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak gereklidir. Buna göre adayların ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların, tercih edebilmeleri için 18 Eylül 2022 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2022-KPSS Lisans), ön lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli personel pozisyonlarını tercih edebilmeleri için 9 Ekim 2022 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2022-KPSS Ön Lisans) girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

İlgili Haber  Kpss 2024/3 Tercih Kılavuzu ve MEB 695 Personel Alımı Fırsatları

ÖSYM TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI!

KPSS-2024/3: Millî Eğitim Bakanlığının Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Millî Eğitim Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2024/3 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Adaylar tercihlerini, 19-25 Ocak 2024 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri, 19 Ocak 2024 tarihinde saat 10.00’da başlayacak ve 25 Ocak 2024 tarihinde saat 23.59‘da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2024/3 Tercih kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

TERCİH KILAVUZU BURADA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor