Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köyde Göç Artışı Nedeniyle Okulda Yalnız Kalmak

Mahir Behlulovic, Tek Başına

Mahir Behlulovic, Tek Başına Okulda Eğitim Görüyor ve Depremzedeler İçin Resimler Yapıyor

Mahir Behlulovic, Öğretmeni ve Dostuyla Okula Devam Ediyor

Mahir Behlulovic, annesi Azema Behlulovic ile birlikte her gün okula gidiyor. Sınıfta tek başına ders alan Mahir için öğretmen Samir Kopic, “Tek öğrencim ve dostum” diyor. Behlulovic’in yaptığı resimler, okul duvarlarında sergileniyor. Arasında patateslerden yapılan kirpinin de bulunduğu resimler, diğer öğrenciler tarafından beğeniliyor.

Mahir Behlulovic, okulda iyi vakit geçirdiğini belirtiyor. Diğer öğrencilerin bazen kendisine “okulda hiç arkadaşı olmadığını” söylediğini ancak Behlulovic, en iyi arkadaşının öğretmeni Samir olduğunu ifade ediyor. Dersleri sevdiğini ve matematik dersinden özellikle zevk aldığını söyleyen Behlulovic, okula gitmekten mutlu olduğunu dile getiriyor.

Öğretmen Samir Kopic: “Mahir İletişimi Çok Güçlü Bir Çocuk”

Öğretmen Samir Kopic, 30 yıllık eğitimci olduğunu ve Mahir’in tek öğrencisi olduğunu belirtiyor. Mahir’in derslere ilgili ve meraklı bir şekilde katıldığını söyleyen Kopic, okulun kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını çünkü yeni kayıt yapacak öğrenci olmadığını aktarıyor. Mahir ile iletişiminin çok güçlü olduğunu ifade eden Kopic, öğrencisinin öğrenmeye hevesli olduğunu ve öğretildiklerini hızla sindirdiğini vurguluyor.

Mahir, Türkiye’deki Depremzedeler İçin Resimler Yapıyor

Kahramanmaraş’taki depremlerin ardından Mahir Behlulovic, Türkiye’deki depremzedeler için resimler yapmaya karar veriyor. Öğretmeni Kopic, Mahir ile birlikte Türkiye, Bosna Hersek ve Suriye bayrakları çizerek içine “Küçük kalbim sizinle, Petrovici okulundan sevgiler.” yazılı resimler yapıyorlar.

Annesi Azema Behlulovic, Mahir’in okula devam edebilmesinden dolayı mutlu olduğunu belirtiyor. Köylerinde gençlerin azaldığını ancak Mahir’in gidebileceği bir okul olmasından memnuniyet duyduğunu ifade ediyor. Depremzedeler için yapılan resimlerle ilgili olarak da duygularını paylaşıyor.

İlgili Haber  Akyurt’ta Öğrenci Servis Ücretlerine Zam!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.