Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Konya’da Yapılan Tyt Deneme Sınavına 5 Bin Öğrenci Katıldı!

Konya Ticaret Odası (KTO)

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi 12. Sınıf Öğrencilerine Yoğun İlgi Gören Geleneksel TYT Deneme Sınavına Ev Sahipliği Yaptı

Konya Geneli Ücretsiz TYT Deneme Sınavı 5 Bin Öğrencinin Katılımıyla Gerçekleşti

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, bu yıl yedincisi düzenlenen geleneksel “Konya Geneli Ücretsiz TYT Deneme Sınavı”na ev sahipliği yaptı. Sınav, KTO Karatay Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirildi ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlardan büyük ilgi gördü.

5 Bin Öğrenci Sınava Katıldı

Saat 10.15’te başlayan deneme sınavına, Konya merkez ve ilçelerinden gelen 5 bin öğrenci katıldı. Sınırlı kontenjanlar kısa sürede dolarken, 80 derslikte 200 görevlinin eşliğinde sınav gerçekleştirildi. Öğrencilerin gerçek bir sınav deneyimi yaşamaları ve sınav stresini azaltmaları amaçlanan etkinlik, aileler için de “Aile ile Birlikte Başarmak” konulu konferansla desteklendi.

Velilere Rehberlik Sağlandı

Sınav esnasında, KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden Doç. Dr. Hatice Yalçın tarafından verilen konferansta, velilere öğrencilerinin sınav sürecindeki motivasyonlarını artırmaları ve streslerini azaltmaları konusunda rehberlik sağlandı. Velilere, çocuklarının sınav sürecindeki önemli destek kaynağı oldukları vurgulandı.

Öğrencilere Tavsiyeler

KTO Karatay Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Tanıtım Direktörü Mehmet Özçelik, sınavın öğrenciler için önemine değinerek, yaklaşık 5 bin öğrencinin katılım gösterdiğini belirtti. Öğrencilere, TYT konularını tamamlamanın yanı sıra deneme sınavlarıyla kendilerini hazırlamaları tavsiyesinde bulundu.

Ailelerin Rolü

Öğrencilerin sınav sürecindeki disiplinli çalışmalarının yanı sıra ailelerin de destekleriyle başarıya ulaşabilecekleri vurgulandı. Öğrencilere ve ailelerine sınav sürecinde birlikte hareket etmeleri ve birbirlerine anlayış göstermeleri çağrısında bulunuldu.

İlgili Haber  Meb'den Öğrenci ve Öğretmenler İçin Yarıyıl Tatilinde Akşam Kararı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.