Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Konya’da En Çok Burs Veren Üniversite Seçildi!

Konya Gıda ve Tarım

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Öğrencilere En Fazla Burs Veren Vakıf Üniversitesi Seçildi

YÖK Raporuna Göre Üniversitelerin Durumu

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2023’ü yayınladı. Rapora göre, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu doğrultusunda 208 yükseköğretim kurumu faaliyette bulunmuştur. Bunların 129’u devlet üniversitesi, 75’i vakıf üniversitesi ve 4’ü vakıf meslek yüksekokuludur. Ayrıca 161 üniversite, öğrencilerine burs imkanı sağlamıştır.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin Başarısı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, yayınlanan raporda öğrencilerine en çok burs veren vakıf üniversitesi seçildi. Rektör Prof. Dr. Erol Turan, üniversitenin öğrencilere verdiği destek konusundaki mutluluğunu dile getirdi.

Rektörün Açıklamaları

Rektör Turan, üniversitenin kuruluşundan bu yana başarılarına her geçen gün yenisini eklediğini ve öğrencilere her zaman destek olmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında öğrencilere sağlanan burs desteğinde YÖK Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu’nda ilk sırada yer almaktan mutluluk duyduklarını vurguladı.

Üniversitenin her zaman öğrencilerinin yanında olmaya devam edeceğini belirten Turan, bu başarının sadece burs verme konusundaki değil, aynı zamanda akademik ve sosyal alanlardaki destekleriyle de devam edeceğini ifade etti.

İlgili Haber  Okul Bahçesinde Felaket: Heyelan!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler