Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş.’nin İhraç Tavanına İlişkin Bildirimi

***KONTR*** KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ

***KONTR*** KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ VE MÜHENDİSLİK A.Ş. İhraç Bildirimi

Borçlanma Aracı İhracına İlişkin SPK Onayı

28.12.2023 tarihinde alınan yetkili organ kararı ile 2.500.000.000 TRY tutarında borçlanma aracı ihracı yapılması kararlaştırılmıştır. Bu karar çerçevesinde 05.01.2024 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapılmıştır. SPK’nın 08.02.2024 tarihli 9/188 sayılı kararı ile söz konusu ihracın onaylandığı bildirilmiştir.

İhraç tavanı kıymet türü borçlanma aracıdır ve satışı, tahsisli-nitelikli yatırımcıya yönelik olup, yurt içinde gerçekleştirilecektir. Belirlenen ihraç tavanı tutarı 2.500.000.000 TRY olup, bu tutarı aşmayacak şekilde çeşitli vadelerde Türk Lirası cinsinden yurt içinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satış ve/veya tahsisli satış yöntemleriyle gerçekleştirilecektir. İhraç belgesi ve başvuru formu SPK onayının ardından hazırlanmış ve ekte sunulmuştur.

Ek Açıklamalar

Yukarıdaki başvuru sonucu alınan SPK onay belgesi ve ekleri ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: SPK Onay Belgesi ve Ekleri

BIST En Aktif Hisseler

En aktif hisseler arasında AKSUE, TKNSA, TDGYO, ISATR, PKENT gibi hisseler bulunmaktadır. Bu hisselerdeki günlük değişim oranları ve işlem hacimleri yüksek seyretmektedir. Ayrıntılı bilgi tablolar üzerinden gösterilmektedir.

Döviz ve Altın Kurları

Güncel döviz kurları açıklanmıştır. Dolar, Euro, Sterlin, Frank ve Riyal alış ve satış fiyatları ile günlük değişim oranları tabloda yer almaktadır. Ayrıca Altın Ons, Gümüş Ons, Platin, Paladyum ve Brent Petrol gibi değerli madenlerin fiyatları da tabloda bulunmaktadır.

Seans Raporu

En son seans içerisinde gerçekleşen önemli olaylar ve işlem hacmi yüksek hisseler raporlanmıştır. Örneğin LRSHO hissesinde %5.86 düşüş, TGSAS hissesinde %7.51 artış gibi detaylar raporda yer almaktadır.

İlgili Haber  Bütçe Yılına Pozitif Başlangıç: Bloomberg HT

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor