Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıldeniz Krizi Gıda Fiyatlarını Artırabilir

“`html Kızıldeniz Krizi: Gıda

“`html

Kızıldeniz Krizi: Gıda Tedarik Zincirlerinde Nakliye Sorunu

Kızıldeniz Krizi: Gıda Tedarik Zincirlerinde Nakliye Sorunu

Kriz Gıda Tedarik Zincirlerini Etkiliyor

Kızıldeniz’deki kaos, kahveden meyveye kadar birçok ürünün sevkiyatını aksatmaya başladı. Gıda maddeleri yüklü gemiler, daha uzun ve daha maliyetli bir rota olan Afrika’yı dolaşarak Kızıldeniz’deki Husi saldırılarından kaçınmaya çalışıyor. Ancak gaz ve petrol gibi malların aksine bu durum çabuk bozulan gıdaların satılamaz hale gelmesi riskini taşıyor.

Gıda Sektörü Endişeli

Gıda sektörü nakliye sorunu nedeniyle diken üstünde. İtalyan ihracatçılar, kivi ve turunçgillerin nakliye sırasında bozulmasından korkuyor. Çin zencefil fiyatını artırıyor ve Afrika’dan gelen bazı kahve nakliyatları erteleniyor. Tahıl gemileri Süveyş Kanalı’na yönlendirildi ve Ortadoğu’ya giden hayvan nakliye gemisi rotasını değiştirdi.

AB’nin Tarım İhracatı Etkilenebilir

AB’nin tarımsal gıda ithalat ve ihracatının yaklaşık 70 milyar euro’su Kızıldeniz’deki krizden etkilenebilir.

Nakliye Sorunu Geniş Kapsamlı Etkilere Neden Oluyor

Kızıldeniz’deki etki şu ana kadar sınırlı olsa da, gıda tedarik zincirlerinin ne kadar kırılgan olabileceğini hatırlatıyor. Nakliye kesintileri daha da kötüleşirse düşmekte olan gıda enflasyonunu sekteye uğratabilir.

Taze Gıdaların Nakliye Riski

Birleşik Krallık perakende devi Tesco Plc, nakliye kesintilerinin bazı mallarda enflasyona yol açabileceği konusunda uyardı ve J Sainsbury Plc, gecikmelerle başa çıkmak için hükümetle birlikte çalışıyor. Doğu Londra’daki New Spitalfields Market’te taze zencefil fiyatları aralık ayından bu yana üçte birinden fazla arttı. Genellikle Çin’den tedarik sağlayan toptancı Amer Superfresh Ltd.’den Muhammed Patel, tedarikçilerin daha uzun yolculukları hesaba katarak maliyetleri artırdığını söyledi.

İlgili Haber  Kredi Kartı Harcamasında Rekor Artış: İlk Sırada Hakkari Var - Finans Haberleri için Doğru Adres“`
Bu HTML metni, düzenlediğiniz orijinal metni gerekli yapılandırmaya uygun hale getirir. H1 başlığı (Kızıldeniz Krizi: Gıda Tedarik Zincirlerinde Nakliye Sorunu) haberin ana temasını yansıtmakta ve uygun anahtar kelimeler içermektedir. H2 ve H3 başlıkları, haberin ana bölümlerini ve alt konularını net bir şekilde belirtmektedir. Ayrıca metin SEO uyumlu olacak şekilde düzenlenmiştir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor