Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kız Çocuklarının Üniversiteye Gitme Oranı Arttı: AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı

AKP Genel Merkez Kadın


AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’den Kadınlara Destek Mesajı

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’den Kadınlara Destek Mesajı

“Türkiye’de Kadınların Eğitim ve Fırsat Eşitliği”

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Türkiye’de kadınların eğitim ve fırsat eşitliği konusunda önemli gelişmelerin yaşandığını belirtti. Keşir, AKP’nin kadın hareketi olarak büyük bir destek gördüğünü ve kadınların siyasi katılımının arttığını vurguladı.

Yasakların Kaldırılması ve Üniversite Eşitliği

Ayşe Keşir, 2002 yılında Türkiye’de kız çocuklarının üniversiteye gitme oranının sadece yüzde 13 olduğunu hatırlattı. Ancak, bugün üniversitelerde kız ve erkek öğrenci sayısının eşit olduğunu söyledi. Keşir, devam eden konuşmasında kadınların vaktinde ikna odalarında korkutulduğunu ancak bugün eğitim ve fırsat eşitliği konusunda önemli adımlar atıldığını ifade etti.

AKP’nin Kadın Hareketi ve Siyasi Katılım

Ayşe Keşir, AKP’nin büyük bir kadın hareketi olduğunu ve 17 seçim boyunca kadınların ve gençlerin partiyi desteklediğini belirtti. Kadın üye ve gönüllü sayısının yüksekliğine dikkat çeken Keşir, partinin kadınlara eğitim ve hayatın her alanında fırsat eşitliği tanıdığını söyledi.

Eşitlik İçin Çalışmaların Devamı

Ayşe Keşir, AKP’nin kuruluşundan bu yana kadınlara eğitim başta olmak üzere fırsat eşitliği tanıdığını ve bu konuda çalışmaların devam edeceğini ifade etti. Ayrıca, kadınların toplumsal ve siyasi katılımını desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Ayşe Keşir

Daha sonra AKP’nin kentteki yeni mahalle başkanlarına rozetleri takıldı. Programa, AKP Düzce Belediye Başkanı ve adayı Faruk Özlü, AKP İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, partinin il ve ilçe kadın kolları ile mahalle başkanları katıldı.

İlgili Haber  Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Kırgız Dilinin Gelişmesi İçin Faaliyetlerini Sürdürüyor - Avrasya'dan -


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler