Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kia’nın Ces’te Tanıttığı Modüler Konsept Araç: Peki, Özelliği Ne? – Haberler

KIA’nın CES’te Tanıttığı Modüler

KIA’nın CES’te Tanıttığı Modüler Konsept Araç: Özelliği ve Varyantları

KIA’nın PBV Platformu: Araç Ötesi Platformu

Güney Koreli otomobil üreticisi KİA, geçen hafta düzenlenen CES 2024’te işletmeler ve bireyler için çeşitli araç türlerini desteklemek için esnek bir şasi kullanan Platform Beyond Vehicle’ı (PBV-Araç Ötesi Platform’u) tanıttı. Kia, aynı platform üzerine inşa edilmiş en az dokuz farklı araç varyasyonu düşünüyor. İşte detaylar.

Kullanıma Göre Değişen Modülerlik

Tanıtıma göre kullanıcılar uzun veya kısa dingil mesafelerine sahip olabilir. İç mekanlar özel kullanım durumuna uyacak şekilde yapılandırılabilir. Örneğin satın alan kişi yolcu taşımayı amaçlıyorlarsa farklı oturma düzenleri oluşturulabilir. Öncelik kargoysa, yeterli alan için koltuklar çıkarılabilir. Kia, “PBV platformu, modülerlik sayesinde esneklik sağlayarak, kullanıcılara alan ve mobilitenin ihtiyaçlarına nasıl uyum sağlayabileceğini yeniden tanımlamaları için boş bir tuval sunuyor” diyor.

Farklı Kullanım Alanları

Kia, açıklamasında “Müşterilerin farklı taleplerini esnek bir şekilde karşılamak için ‘Easy Swap’ teknolojisini kullanan tek bir araç şasisi, birden fazla mobilite ihtiyacını karşılamak için kullanılabilir. Sabit bir kabinin veya ‘sürücü bölgesinin’ arkasında, çeşitli değiştirilebilir üst gövdeler veya ‘yaşam modülleri’, hibrit bir elektromanyetik ve mekanik bağlantı teknolojisi aracılığıyla temel araca bağlanabilir ve PBV’yi gündüzleri bir taksiye, geceleri bir teslimat kamyonetine ve hafta sonları kişisel bir araca dönüştürebilir” diyor.

PV5 Varyantları

PV5 için birinci aşama planı, Basic, Van, High Roof ve Chassis Cab dahil olmak üzere birkaç farklı varyantı içeriyor.

PV7 ve PV1 Modelleri

İkinci aşamada PV7 ve PV1 olmak üzere iki model daha eklenecek. İlki yani PV7 daha fazla iç alana, menzil ve özellire sahip ve PBV serisindeki en büyük ürün olacak. PV1 ise serinin en küçüğü olacak ve dar alanlarda bile minimum dönüş yarıçapı ile çevik ve kısa mesafeli lojistik taşımacılığı için tasarlanacak.

İlgili Haber  Cevdet Yılmaz: Kirada Yüzde 25 Zam Sınırı Açıklaması

Dönüştürülebilir PV5

Aracın içinde, kargo özelleştirmesini geliştirmek için zemin, tavan ve yan panellerin yanı sıra dış kısımda da bir dizi ray bulunacak. Müşteriler, aracın nasıl olmasını istediklerine bağlı olarak tasarım ve üretime katkıda bulunacak.

Hedef Tarih 2025

Kia, PBV araçlarının üretimi için Güney Kore’nin Hwaseong şehrinde özel bir fabrika kurmayı planlıyor. Tesisin 2025 yılında faaliyete geçmesi hedefleniyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor