Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Keşif Talebi Reddedildi, DNA Testi Yapılmadı!

Genç Gabonlu Üniversite Öğrencisi

Genç Gabonlu Üniversite Öğrencisi Dina’nın Ölümüyle İlgili Soru İşaretleri

İETT Otobüsü Kaza Yaptı! Yaralılar Var

Karabük’te, Filyos Çayı’nda ölü bulunan 17 yaşındaki Gabonlu üniversite öğrencisi Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın ölümüyle ilgili soru işaretleri devam ediyor.

Apartmanın Bodrumunda Alıkonulduğu İddia Edildi

Gabonlu ailenin avukatlarından Büşra Altunoluk, soruşturmanın genişletilmesi gerektiğini ve sanık Dursun Acar’ın olaya dahil olmadan önce Dina’nın bir apartmanın bodrum katında alıkonulduğunu belirtti. Ancak mahkeme, söz konusu apartmanda keşif talebini reddetti.

DNA Testi Yapılmamış

Altunoluk, “Bodrum katında Dina’nın vücut izi ile saçı bulunuyor ama DNA testi bile yapılmamış” ifadelerini kullanarak, soruşturmanın yeterince derinleştirilmediğine dair endişelerini dile getirdi.

Mahkeme Başkanı: ‘Türkiye’de ırkçılık yoktur’

Dina’nın aile avukatlarından Gülyeter Aktepe, şu ifadelerle konuştu: “Dina, Türkiye’de ırkçılığa maruz kaldığını belirtiyor. Bu konuda beyanları mevcut. Dina, ten rengi sebebiyle ayrımcılığa maruz bırakıldığını dile getiriyor. Ayrıca, bu durum yazışmalarında bilirkişi raporuyla da belirtilmiştir.”

Fotoğraflarımı Görüp Sapık Diye Dövdüler

SEGBİS ile cezaevinden duruşmaya katılan tutuklu sanık Dursun Acar, şu ifadelerle kendini savundu: Dina’ya Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum. Beni cezaevinde sapık olarak gördüler. Karabük’teki cezaevinde darbedildim. Benim televizyonda, gazetede fotoğraflarım var. Fotoğraflarımı görüp ‘sapık’ deyip dövdüler. Hastaneye gittiğimde ‘sen ölmedin mi?’ deyip üstüme yürüyorlar. İşlemediğim bir suç yüzünden mağdurum. Ben suçum olmadan sapık, tacizci oldum. Tanımadığım bir insanı öldürmekle suçlanıyorum. Ben bunları hak etmedim.

İlgili Haber  Kilis'teki KYK Yurdunda Korkunç Olay: Silahla Şaka Cinayetle Sonuçlandı! Mehmet Yasin Arı Hayatını Kaybetti.

Avukatı: ‘Tahliyesini talep ederiz’ dedi

Sanık Acar’ın avukatı Yusuf Çolak, duruşmada Dina’nın annesine yönelik, kızının göz bozukluğu olup olmadığını sordu. Anne Panga, 3 numaradan büyük miyop hastalığı olduğunu belirtti. Avukat Çolak, müvekkilinin tutuklu olmasını gerektirecek kesin bir delil olmadığını ifade ederek, “Şüpheden uzak, kesin bir delil yoktur. Dina olay gecesi gözlük takmıyordu. O karanlıkta Filyos Çayı’nda kayıp düşme hususu da hiç değerlendirilmiyor. Dosyanın uzayacağı aşikardır. Müvekkilim hukuka aykırı şekilde tutukludur. Tahliyesini talep ederiz” şeklinde konuştu.

Mahkemeden Apartmanda Keşif Talebine Red

Dina’nın en son görüldüğü apartmandaki keşif talebini reddeden mahkeme heyeti, Filyos Çayı’nda hava şartlarının benzer olduğu bir tarihte önceden belirlenerek keşif yapılmasına karar verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına, oy çokluğuyla karar veren mahkeme, eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi. Ancak karar öncesinde söz almak isteyen Dina’nın avukatlarıyla mahkeme heyeti arasında ‘usulsüzlük’ iddiasıyla bir tartışma yaşandı.

Kaynak: Kardelen ÖZDEMİR, Muhabir: Kardelen ÖZDEMİR

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.