Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kentsel Dönüşümde Yenilikçi Çözüm Önerileri

Sabancı Holding CEO’su Davos

Sabancı Holding CEO’su Davos Zirvesi’nde Gündem Belirledi

, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu sonrasında hem dünyadaki gelişmeleri hem de Sabancı Holding’in gündeminde öne çıkan konuları konuşmak üzere bir grup gazetecinin katıldığı bir sohbet toplantısı düzenledi.

Gündemin Ana Temaları ve Sabancı Holding’in Vizyonu

Günde en az 15 bin adım atarak döndüğü Davos’taki gündemin “güvenlik” ve ülkelerde bu yıl içinde değişecek olan siyasi dengelere odaklandığını söyleyen Cenk Alper, Sabancı Topluluğu’nun Türkiye ve dünyadaki yatırımlarında, ilişkilerinde aldığı pozisyonu anlatırken, iklim krizi ve göçler karşısında artan tehditleri değerlendirdi. Ayrıca, Türkiye’de bulunan yüksek enflasyon, yerel seçimler, yeni ekonomi yönetiminden beklentiler ve kentsel dönüşüm-deprem konularında da açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm ve Kratos Ürünü

İstanbul’daki fay hatları nedeniyle binaların güçlendirilmesi konusunda Cenk Alper, Sabancı Holding’in çatısı altındaki Kordsa’nın Kratos adlı ürününe odaklandı. Bu ürünün binaların güçlendirilmesi için maliyeti ve süreyi azaltarak, kentsel dönüşüm sürecini hızlandırabileceğini belirtti.

Sabancı Holding’in Vizyonu ve Hedefleri

Akbank, enerji sektörü ve yeni yatırımlarla ilgili hedeflerini açıklayan Alper, Sabancı Holding’in büyüme stratejisi ve kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca, şirketin sağlık sektöründeki yeni girişimleri ve gelecek planlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Davos Zirvesi’nde Öne Çıkan Konular

Cenk Alper, Davos Zirvesi’nde dünya genelindeki temel endişeleri, jeopolitik gelişmeleri ve yapay zeka alanındaki fırsatları da değerlendirdi. Ayrıca, Türkiye’nin yapay zeka konusundaki potansiyeli ve ekonomik beklentiler konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor