Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kemer Kaymakamlığı Eğitim Yardımı Başvuruları Açılıyor!

Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz,

Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Eğitim Yardımları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın eğitim yardımları kapsamında “2. Dönem Eğitim Yardımı” başvurularının başlayacağını duyurdu.

Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, eğitim yardımları kapsamında yapılan açıklamalarda, vakfın 2. Dönem Eğitim Yardımı için başvuruların alınmaya başlayacağını belirtti. Sosyal Yardımlaşmayı Teşvik Kanunu kapsamında belirlenen öğrencilere nakdi eğitim yardımı yapılacağını ifade etti.

Solmaz ayrıca, 2024 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sınav giriş ücretlerinin de vakıf tarafından karşılanacağını söyledi. Başvuruların Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından karara bağlanacağını ve belirli kriterlere uymayan başvuruların kabul edilmeyeceğini vurguladı.

Solmaz, açıköğretim öğrencileri, yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenim gören öğrenciler, 25 yaşın üzerinde olan öğrenciler, Türkiye sınırları dışında örgün eğitime devam eden öğrenciler ile mavi kartlı ve yüzde 100 bursluluk hakkı olmayan özel okul öğrencilerinin başvurularının kabul edilmeyeceğini belirtti.

Kaymakam Solmaz, ayrıca, YKS’ye girecek öğrencilerin sınav giriş ücretlerinin vakıf tarafından karşılanacağını, başvuruların öğrenci veya veli tarafından yapılması gerektiğini söyledi.

İlgili Haber  Samsun'da Öğrenci ve Kursiyerler İçin Siber Güvenlik Semineri düzenlendi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.