Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kayseri Büyükşehir’den Deprem ve Hasar Tespit Eğitimi: Güvenli Evler, Güçlü Toplumlar

Deprem Mühendisliği Eğitimi Kayseri’de

Deprem Mühendisliği Eğitimi Kayseri’de Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ODTÜ ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası iş birliğinde eğitim düzenledi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ODTÜ ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası iş birliğinde gerçekleştirilen ‘Deprem Mühendisliğinde Temel Kavramlar, BA Yapıların Deprem Davranışı, Hızlı Tarama Yöntemleri ve Hasar Tespit Eğitimi’ programı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda başladı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda başlayan eğitim programına, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ve milletvekilleri Ayşe Böhürler ve Şaban Çopuroğlu da katılım göstererek, katılımcılara çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Politik Destek

Eğitime, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, Afet İşleri Daire Başkanı Gonca Arın, Ortadoğu Teknik Üniversitesi akademisyenleri ve mühendisler katıldı.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar da depreme karşı tedbirin artırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Başkanın Teşekkürleri

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç eğitimin başladığı toplantıda konuşarak, “Değerli hocalarıma Kayseri’mize hoş geldiniz diyorum. Tabi teknik insanlar olarak, önce Allah, güvencemiz sizsiniz. Sizleri seviyor, sizlere güveniyoruz” dedi.

Büyükkılıç, “Eğitim de bu süreçte bizim olmazsa olmazımız. Eğitimin yaşı, konumu, durumu olmaz, hepimiz kendimizi yenileyeceğiz, anlayışımızı günün koşullarına uyarlayacağız ve yol alacağız. O açıdan Kayseri Büyükşehir Belediyemizin kıymetli ekibine böyle anlamlı bir çalışmayı yaptığı için, bizim de gerekli hazırlıklarımız zaten var ama yeterli olmayabilir. Onları da giderme adına çok anlamlı buluyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Eğitimin İçeriği

Afet İşleri Daire Başkanı Gonca Arın, eğitim kapsamında inşaat mühendislerine deprem hatırlatma eğitimi ve hasar tespit eğitimi yaptıklarını ifade etti.

İlgili Haber  Yarın Okullar Tatil Mi? Hangi İllerde Kar Tatili Olacak? - En Son Eğitim Haberleri

Eğitimin Sonu

19-20 Ocak 2024 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşecek olan ücretsiz eğitimin sonunda katılımcılara ‘Eğitim Sertifikası’ düzenlenecek.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!