Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karne Görüntüleme: Okul Girişi ve Karne Açılış Zamanı Ne Zaman?

“`html E-Karne Dijital Ortamda

“`html

E-Karne Dijital Ortamda Görüntülenebilecek

Milyonlarca Öğrenci E-Karneyle 16 Günlük Tatilin Keyfini Çıkaracak

Bu hafta sonu, ilk ve ortaöğretim okullarında milyonlarca öğrenci karnelerini alarak 16 günlük bir tatil dönemine girecek. Okula gidemeyen öğrenciler e-Okul aracılığıyla karnelerini dijital ortamda görüntüleyebilecekler.

E-Karne Ne Zaman Açılacak ve Nasıl Görüntülenecek

E-Karne, 19 Ocak 2024 Cuma gününden itibaren “e-Okul.meb.gov.tr” internet sitesinin “not bilgisi” bölümü üzerinden erişilebilir olacak. Öğrenciler, talep etmeleri halinde ‘takdir, teşekkür, onur ve üstün başarı’ belgelerini belirlenen okullarından alabilecekler.

E-Karne Görüntüleme Ekranı

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden karne notu hesaplaması ve sorgulaması kolayca yapılabiliyor. Okul bilgileri doğru girildiğinde, öğrenciler not bilgilerini ve e-karnelerini online olarak görüntüleyebilecekler.

E-Okul VBS Sistemine Nasıl Giriş Yapılır

E-Okul VBS sistemine giriş yapmak için öğrencilerin ve velilerin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “eokul.meb.gov.tr” internet sitesine giderek, istenen bilgileri doldurmaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarası ve öğrenci numarası gibi bilgilerin yanı sıra güvenlik kodu da istenmektedir. Doğru bilgiler girildiğinde, öğrenci ve veli bilgilerine erişim sağlanacaktır.

E-Okul VBS üzerinden Devamsızlık Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları gibi bilgilere ulaşmak da mümkündür. Not bilgilerine ve e-karnelere ise “Not Bilgisi” bölümünden erişebilirler.“`

İlgili Haber  Okul Sporları Basketbol Gençler Yarı Finalleri Tamamlandı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler