Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kar Nedeniyle 13 İlde Eğitim Durdu!

Doğu Anadolu’daki Kötü Hava

Doğu Anadolu’daki Kötü Hava Şartları Sebebiyle Pazartesi Günü Okullar Tatil

Ardahan, Erzurum, Kars, Erzincan, Bingöl, Kastamonu, Ağrı, Artvin, Van, Tunceli

Doğu Anadolu bölgesinde meydana gelen kötü hava koşulları sebebiyle birçok ilde eğitime pazartesi günü ara verildi. Valilikler tarafından yapılan duyurulara göre eğitim faaliyetlerine bir günlüğüne mola verilmiştir.

Ardahan

Kötü hava şartları dolayısıyla Ardahan’daki bütün okullarda pazartesi günü eğitime molayla karar verildi. Ayrıca hamile ve engelli çalışanlar idari izinli olacak.

Erzurum

Erzurum Valiliği, Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerindeki okulların ilköğretim ve ortaöğretim kademelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı. Ayrıca idari izinli sayılacak kamu çalışanları da bildirildi.

Kars

Kars’ta da hava koşullarının kötüleşmesi sebebiyle tüm okullarda eğitime pazartesi günü ara verilmiştir. Öte yandan Kafkas Üniversitesi de eğitime bir gün ara vermiştir.

Erzincan

Refahiye ilçesinde de kötü hava şartları sebebiyle eğitime bir gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, engelliler ve kronik rahatsızlığı olan personelin idari izinli olacağı bildirilmiştir.

Bingöl

Karlıova, Kiğı, Yedisu, Kiğı ve Adaklı ilçelerinde kötü hava koşulları sebebiyle eğitime bir gün süreyle mola verilmiştir.

Kastamonu

Servisli eğitim faaliyetlerine bir günlük ara verildiği açıklandı. Ağırlıklı olarak köylerde yoğun kar yağışının etkisi altında kalındığı ifade edildi.

Ağrı

Ağrı Valiliği, ildeki olumsuz hava durumu nedeniyle okulların tatil edildiğini duyurdu. Kamu görevlileri için de idari izin kararı alındı.

Artvin

İl genelinde yağan kar nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir.

İlgili Haber  Afşinli Üniversite Öğrencilerinin "6 Şubat" Belgeseli Yayında - Yeşil Afşin Gazetesi

Van

Çaldıran’daki tüm okullar, Muradiye, Çatak ve Özalp’te ise servisle taşınan okullarda pazartesi günü eğitime ara verilmiştir.

Tunceli

Pülümür ilçesinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar bir gün süreyle eğitime ara vermiştir.

Bayburt, Giresun, Karabük

Bayburt il genelinde, Giresun’un Çamoluk ilçesi ile Karabük’ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde pazartesi günü eğitime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dijital Dönüşüm ile Okul Servislerinde
Sıradaki Haber Okul Servislerinde Yapay Zeka ile Güvenli ve Verimli Takip Sistemi