Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

James Cameron’ın Avatar 6 ve 7 Filmleri için Yönetmenlik Planları Belirsiz

James Cameron, Avatar 6

James Cameron, Avatar 6 ve 7 Filmleri İçin Plan Yapıyor Ancak Yönetmeyebilir

13 yıl süren ikinci Avatar filmi çekimlerinin ardından James Cameron, altıncı ve yedinci filmler için plan yapıyor. Ancak 69 yaşındaki yönetmen, bu filmleri yönetemeyebileceğini belirtiyor.

Avatar Filmleri İçin Planlar ve Vizyon

69 yaşındaki yönetmen, şimdilik epey uzakta gibi görünen filmler için şimdiden bir vizyonu olduğunu söyledi. Avatar 3’ün 2025’te, Avatar 4’ün 2029’da ve Avatar 5’in 2031’de vizyona girmesi planlanıyor. Bu da Avatar 6 ve 7’nin en iyi ihtimalle 2030’ların ortalarına kadar vizyona giremeyeceği anlamına geliyor.

Cameron’ın Planları ve Gelecek Filmler

Cameron, “Beşinci filmi tamamen yazdık ve altı ve yedi için fikirlerim var ancak muhtemelen o noktada bayrağı devretmiş olurum. Demek istediğim, ölüm gerçeği yaklaşıyor. Ama biz yaptığımız işten keyif alıyoruz. Bu işi seviyoruz. Harika insanlarla çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Avatar 3 detayları

Avatar Evreni ve Sinematik Etki

Cameron, Avatar’ın diğer bilimkurgu destanlarına benzer bir sinematik evren olmasını istediğini belirtirken, evrenin filmlerin ötesine genişlediğine de dikkat çekti. Ayrıca, “Star Trek, Star Wars, çocukluğumdan beri var olan dünya inşa eden seriler, bunlar benim ilham kaynağımdı. Biz hala genç bir evreniz. Sadece iki filmimiz var, şu anda üçüncü filmimizin yarısındayız. Zaman içinde bu tür bir kültürel etkiye sahip olmak için tüm kalbinizi ve enerjinizi buna vermelisiniz.” ifadelerini kullandı.

Avatar: Frontiers of Pandora video oyunu 2023’te canon hikayesi ile piyasaya sürüldüğünden ve hatta gelecek üçüncü filmden unsurlar içerdiğinden, evren zaten filmlerin ötesine de genişlemiş halde.

İlgili Haber  "Söz Konusu Atatürk!" İle İlgili Aras Bulut İynemli'den Sert Çıkış

Avatar 2’nin Başarısı

Avatar 2, resmi adıyla Avatar: Suyun Yolu, 2022’de vizyona girdi ve 13 yıllık bekleyişe rağmen inanılmaz bir başarı elde etti. Gişede 2,32 milyar dolarla, Avangers: Endgame’in ardından ikinci ve orijinal Avatar’ın ardından birinci sırada yer aldı.

Ryan Dinsdale, IGN’de serbest muhabir. Burçin Aygün Türkçeleştirdi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Birleşmiş Milletler’de Türkiye’yi Temsil Eden
Sıradaki Haber Türk Kadınların BM’de Tanıtımı – Sözcü.