Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İzto’dan MEB’in Tarikat Protokolüne Tepki!

İzmir Ticaret Odası Aralık


İzmir Ticaret Odası Aralık Ayı Meclis Toplantısı

İzmir Ticaret Odası Aralık Ayı Meclis Toplantısı

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban’ın Katılımıyla Toplantı Gerçekleştirildi

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Aralık ayı meclis toplantısı, İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Selami Özpoyraz’ın yönetimindeki toplantıda ekonomik ve güncel gelişmeler ayrıntılarıyla tartışıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Protokolü Eleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bütçe görüşmelerinde yaşanan eleştirilere karşın Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in açıklamaları sert dille eleştirildi. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın sivil toplum kuruluşu olarak tanımladığı bazı vakıf ve dernek niteliğindeki kuruluşlarla, bu kuruluşların bağımsız eğitim ve öğretim faaliyetleri yapabilmelerine imkan tanıyan protokoller imzaladığı bilgileri yer alıyor” dedi.

Özgener’den 2024 Ekonomik Değerlendirmesi

Özgener, enflasyonun düşürülmeden büyümenin mümkün olamayacağını vurgulayarak ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca, 2024’te ekonomide yaşanabilecek gelişmelere ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: (metin uzunluğunu koruyarak özgün bir içerik ekleyin).

Yeni Projeler ve Ziyaret

Mahmut Özgener, 2024 yılında Oda olarak yeni projeleri hayata geçireceklerini duyururken ayrıca Ocak ayı içerisinde Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın İzmir’e geleceğini açıkladı.

Toplantı ve Ziyaret Duyurusu

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Özgener, Ocak ayı içerisinde Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın İzmir’e geleceğini açıkladı. Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile 10 gün önce iletişime geçtiklerini aktaran Mahmut Özgener, ocak ayı içerisinde Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın İzmir iş dünyası ile bir araya geleceğini aktarıp, “Ocak ayı içerisinde Merkez Bakası başkanımızı İzmir’imizde, odamızda ağırlayacağız. İZTO, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB) ile birlikte toplantıyı gerçekleştireceğiz. Ekonomiyle ilgili gelecekle ilgili beklentilerimizi konuşacağız” dedi.

İlgili Haber  ÖMK Uzmanlık ve Başöğretmenlik Alanları Genişliyor: MEB Açıklama Getirdi


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MEB Okul Kantinlerinde Sağlıklı Beslenme
Sıradaki Haber MeB’den Gece Yarısı KArarı! İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencileri için Yenİ Dönem Başlİyor.