Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İzmir, Yapay Zekada da Öncülük Yapacak!

Yapay Zeka ve Üniversite

Yapay Zeka ve Üniversite Ekosistemi

Erkan İYİGÜNGÖR

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Fakültesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Yetkiner, yapay zekânın üniversite ekosistemine olumlu etkilerini anlattı. Teknolojinin hayatımıza olan etkisinin hızla arttığını belirten Yetkiner, yapay zekânın eğitim sektöründe de önemli bir rol oynayacağını vurguladı.

Yapay Zeka ve Eğitim

Yetkiner, yapay zekânın eğitim sektöründe ilk etkilerinin üniversiteler üzerinde olacağını söyledi. Üniversitelerin, yapay zekâ teknolojisini öğrencilere daha kişiselleştirilmiş, erişilebilir ve verimli bir şekilde sunarak eğitim kalitesini artırabileceğini belirtti. Özellikle İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin yapay zekayı derslerde işleyen öncü üniversiteler arasında yer aldığını açıkladı.

Fırsatları Değerlendirmek

Üniversitelerin yapay zeka teknolojisinden sağlayacakları faydaları doğru analiz ederek fırsata çevirebileceğine dikkat çeken Yetkiner, İzmir’in bu alanda öncü olabileceğini ve uluslararası alanda önemli projelere imza atabileceğini belirtti.

Yönetim ve Araştırma Süreçleri

Yapay zekanın üniversite yönetimi ve araştırma süreçlerinde de önemli tasarruflar ve verimlilik artışı sağlayabileceğini ifade eden Yetkiner, buna ek olarak yapay zeka teknolojisinin maliyetini karşılayacak yatırımların yapılması gerekliliğine vurgu yaptı.

Yapay zekanın üniversite ekosistemi üzerinde olumlu etkiler yaratacağına olan inancını dile getiren Yetkiner, bu teknolojinin doğru kullanımıyla eğitim, araştırma ve yönetim süreçlerinde büyük değişimlerin yaşanabileceğini ve üniversitelerin bu değişime hazır olmaları gerektiğini belirtti.

İlgili Haber  Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Kayıtları için Son Dönem! 2023-2024 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihi Belli Oldu!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler