Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstismar İddiasıyla Yargılanan Öğretmene Tahliye Kararı!

Sınıf Öğretmeni Tutuklu Bulunduğu

Sınıf Öğretmeni Tutuklu Bulunduğu Süreyi Göz Önüne Alarak Adli Kontrolle Serbest Bırakıldı

Öğretmenin Tutukluluğuna Son Verildi

İstanbul Sultangazi’de 11 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sınıf öğretmeni A.M.D’ye 151 yıl hapis cezası verilmişti. Mahkeme, öğretmenin tutuklu bulunduğu süreyi göz önünde bulundurarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

İddialar ve Yargılama Süreci

Sultangazi’de bir devlet okulunda 2013-2016 yılları arasında sınıf öğretmeni A.M.D.’nin, birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar 11 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilmişti. Öğretmenin, çocukları hem sınıfta hem de özel ders verme bahanesiyle evine çağırarak istismar ettiği iddia edildi. A.M.D.’nin, istismar ettiği çocukları ise ailelerine anlatmaları durumunda okuldan atmakla tehdit ettiği öne sürüldü.

İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanan sanık A.M.D., suçlamaları kabul etmeyerek beraatını istedi. 30 Mayıs 2019’da görülen karar duruşmasında sanık A.M.D., 151.5 yıl hapse çarptırılmıştı. Dosyayı usul yönünden bozan Yargıtay, hükmün yeniden kurulması için dosyayı ilgili mahkemeye gönderdi. Yargıtay’ın bozma ilamından sonra 5 Aralık 2023’te yeniden başlayan yargılamada mütalaasını açıklayan savcı, A.M.D’nin 116 yıldan 224 yıla kadar hapsini istedi.

Tahliye Kararı ve İtirazlar

A.M.D.’nin avukatı savunma hazırlaması için süre veren mahkeme, öğretmenin tutuklulukta geçirdiği süreyi göz önünde bulundurarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Bazı avukatlar karara itiraz etti ancak mahkeme bu itirazları reddetti. Sanık dosya kapsamında sadece 7 yıl tutuklu kaldı.

Kaynak: Cumhuriyet’ten Fahrettin Öztürk’

İlgili Haber  Van’da Öğretmen Akademileri Başlıyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!