Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul’daki Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Sorunları ve Çözüm Yolları Görüşüldü

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNDEKİ MESLEKİ

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNDEKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİNİN MESELELERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ELE ALINDI

İSTİŞARE TOPLANTISI İSTANBUL’DA YAPILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Organize Sanayi Bölgeleriyle İstişare Toplantısı”, 25-26 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi.

OSB bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin karşılaştıkları sorunlar ve bunlara yönelik çözüm tekliflerinin değerlendirildiği toplantıya Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner ve İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür katıldı.

Sorunlar ve Çözüm Önerileri Sunusu

Mesleki eğitimin karşılaştığı zorluklar ve çözüm yollarına dair yapılan sunumda, “Eğitim ile İstihdam Arasındaki Dengesizlik, Mesleki Eğitime Duyulan İlgideki Azlık, Donanım ve Programların Uyumsuzluğu, Staj ve Uygulamalı Eğitimdeki Yetersizlik, İş Birliği Mekanizmalarındaki Eksiklik, İstihdam ve Mezunların Takibi” gibi meseleler ele alındı.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısının Çağrısı

Toplantıda söz alan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, mesleki eğitimin bir yaşam biçimi olarak kabul edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Mesleki eğitimi sadece bir okul olarak görürsek, büyük bir yanılgı içinde oluruz. Mesleki eğitim konusu, bir yaşam biçimi meselesidir. OSB’lerde bulunan işletmelerimizi birer eğitim yuvası olarak görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Toplantı, diğer konular hakkında yapılan sunumlarla sürdü.

İlgili Haber  Gaziosmanpaşa Bekir Sami Dedeoğlu İlkokulu'nda 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Açılış Programı Gerçekleşti

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Festivali’ne
Sıradaki Haber Yarışmanın Zaferine 700 Bin Liralık Ödül! – İmza Gazetesi – Zonguldak Haber Merkezi – Zonguldak Gazeteleri