Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul Üniversitesi Öğrencilerinin Eylemi Polis Engelince: 1 Öğrenci Yaralandı

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Kapıların

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Kapıların Açılmasına Karşı Eylem Yaptı

Öğrenciler Polis Müdahalesiyle Karşılaştı

İstanbul Üniversitesi’nin tarihi Beyazıt Kampüsü başta olmak üzere tüm yerleşkelerinin kapılarını ziyaretçilere açılmasına karşı öğrenciler bugün de eylem yaptı. Polisin müdahalesi sonucu 1 öğrenci, yaralanarak hastaneye kaldırıldı. ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, rektörlüğün aldığı kararla İstanbul Üniversitesi’nin tüm yerleşkelerin kapılarını ziyaretçilere açılmasına karşı öğrencilerin dün Beyazıt Meydanı’nda başlattığı direniş, bugün de sürdü. Fakülteler arası geçiş yasağını ve Rektör Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar’ı protesto eden öğrencilerin eylemine polisler izin vermedi. Öğrencilerin ana kapıdan içeriye giriş yapması da engellendi. Çevik kuvvet polisleri, kalkanlarla kapı önünden öğrencileri uzaklaştırdı. Şiddete maruz kalan bir öğrenci de yaralandı. Yaralı öğrenci arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı. Öğrenciler, eylem boyunca sık sık “Kayyum dışarı, öğrenciler içeri”,  “Beyazıt, faşizme mezar olacak” ve “YÖK, medya, polis, bu abluka dağıtılacak” sloganları attı. Gerçek Gündem’den Egemen Israr’ın haberine göre, üniversitenin güvenlik müdürünün bir öğrencinin kimlik kartını zorla aldığı iddia edildi.

Eyleme Devam Ediliyor

Öğrencilerin direnişi devam ederken, güvenlik müdürünün iddia edilen zorla kimlik kartı alma olayı da gündemdeki yerini koruyor.

Rektörlük Kararına Karşı Protesto

Öğrenciler, rektörlüğün tüm yerleşkelerin kapılarının ziyaretçilere açılmasına karşı çıktıklarını belirterek, protestolarına devam edeceklerini açıkladı. Öğrencilerin tepkisi, gerekli görülen güvenlik önlemleri alınarak sakinleştirilmeye çalışılıyor. Ancak öğrencilerin kararlı tutumu protestonun devam edeceğini gösteriyor.

İlgili Haber  Okul Bahçesindeki Dehşet: Öğrenci Velisinin Acı Hikayesi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.