Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul İl Öğrenci Temsilcileri Meclisi

İstanbul Öğrenci Meclisleri İlk

İstanbul Öğrenci Meclisleri İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Makale, İstanbul’daki ilk ve orta dereceli okullarda oluşturulan ve öğrenci temsilcilerinden oluşan İstanbul Öğrenci Meclisleri’nin ilk toplantısının detaylarını içermektedir.

Öğrenci Meclisi Projesi

İstanbul Valiliği tarafından 2023 – 2024 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen Öğrenci Meclisi Projesi kapsamında her sınıfta bir kız ve bir erkek olmak üzere iki temsilci seçilmiştir. İl Öğrenci Meclisi Başkanı ise ilçe temsilcilerinin oylarıyla belirlenmektedir. İstanbul’da toplam 240 bin öğrenci temsilcisi bulunmaktadır.

Toplantı Detayları

İlçe temsilcilerinin oylarıyla İstanbul İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen Yiğit Hamza Yalçın’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri katılmıştır. Toplantıda öğrencilerin karar alma süreçlerine katılımı vurgulanmış, ayrıca devlet ve özel sektörün bütçe imkanlarının artırılması konusu ele alınmıştır. Tatillerde okul bahçelerinin öğrencilerin kullanımına açılması ve öğrencilerin sosyal ve akademik gelişimlerine yönelik projeler de tartışılmıştır.

Öğrenci Projeleri ve Önerileri

Öğrencilerin mecliste dile getirdikleri projeler arasında tarih miras rotaları, EBA programının iyileştirilmesi, Türk müziğine olan ilginin artırılması, meslek liselerine yönlendirme ve çevre bilincinin geliştirilmesi gibi konular bulunmaktadır. Ayrıca, İstanbul Üniversitesi Rektörü, üniversitelerin okullar ile işbirliği üzerinde durarak gençlerin akademik yönlendirilmesinde rolünü vurgulamıştır.

Gelecek İçin Öneriler

Toplantıda, İstanbul Valisi ve Milli Eğitim il müdürü, çeşitli konularda gençlerin ve eğitimin desteklenmesi için çeşitli adımların atılacağını ve bu çalışmaların sürekli olması ve diğer illere örnek olması gerektiğini vurgulamışlardır.

Kaynak: http://www.istanbul.gov.tr/istanbul-ogrenci-meclisleri-ilk-toplantisini-yapti

İlgili Haber  Kuzgun, Okul Bahçesine Düştü! Ihlas Haber Ajansı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Okul Servisi Bekleyen Çocuğa Kamyonetin
Sıradaki Haber Esenyurt’ta Okul Servisi Bekleyen Çocuğa Kamyonet Kasasının Kapağı Çarptı!