Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul Havalimanı Havacılık Güvenliği Eğitim Merkezi Olarak Dünya Çapında Marka Oluyor.

İstanbul Havalimanı, Havacılık Güvenliği

İstanbul Havalimanı, Havacılık Güvenliği Alanında Uluslararası Bir Eğitim Merkezi Haline Geliyor

İstanbul Havalimanı, İGA ve TSA işbirliğiyle havacılık güvenliği alanında dünya çapında bir eğitim merkezi haline geliyor. İGA Üst Yöneticisi (CEO) Vekili Selahattin Bilgen’in ifadelerine göre, havalimanı bölgesel sınırları aşarak uluslararası bir etki yaratıyor. İGA ile Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) iş birliği sayesinde bu alanda eğitimler veriliyor ve İstanbul, havacılık güvenliği konusunda bir marka haline geliyor.

İGA ve TSA İş Birliği ile Havacılık Güvenliği Eğitimleri

İstanbul Havalimanı özellikle Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerindeki havalimanı güvenlik personellerinin eğitimi için seçkin bir merkez haline geldi. Yapılan açıklamalara göre, İGA ve TSA arasındaki iş birliği ile başlatılan bu eğitim programları, bölgeler arası güvenlik standartlarını yükseltme hedefi taşıyor. Bir önceki yıl Azerbaycan, Özbekistan ve Kazakistan gibi ülkelerden gelen 67 havalimanı güvenlik personeli bu eğitimlerden faydalanmıştır.

400’den Fazla Güvenlik Görevlisinin Eğitimi ve Akademik Altyapı

Özbekistan, Kazakistan, Yemen, Ürdün, Fas ve Kuveyt uyruklu güvenlik görevlilerinden oluşan 400’den fazla kişinin bu yıl eğitim alması beklenirken, İGA Akademi’nin koordinasyonu ve İGA Güvenlik Genel Müdürlüğü’nün deneyimli eğitmenlerinin eğitimleriyle daha fazla ülkenin havalimanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesi hedefleniyor. Ayrıca, Mısır, Irak ve Umman gibi diğer ülkelerin de dâhil olacağı bu program, Nisan 2024’te daha geniş bir coğrafyayı etkisi altına almayı planlamaktadır.

İlgili Haber  Yeni Dikiş Kursu Halk Eğitim'de Açılıyor - Bilecik11

Kapsamlı Güvenlik ve Liderlik Eğitimleri

İGA Akademi’de verilen güvenlik sistemleri ve cihazlarının teknolojileri, kontrol noktalarındaki güvenlik uygulamaları ve bu noktalardaki yöneticilere yönelik uygulamalı içerikler, güvenlik görevlilerinin eğitimini daha da etkin kılıyor. Buna ek olarak, liderlik eğitimlerinde örnek liderlerin yanı sıra interaktif eğitim metotları da kullanılıyor. Beş gün süren grup eğitimleri sonrasında, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO), Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) ve Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) gibi kurumların akredite ettiği sertifikalar verilmektedir.

Kadın Liderliğinin Güçlendirilmesine Yönelik Adımlar

Havacılık güvenliği eğitimleri, kadın liderliğini güçlendirme ve kişisel gelişim eğitimlerini kapsayacak şekilde de geniş bir yelpazeye sahiptir. Nisan ayında Özbekistan ve Kazakistan’dan kadın personellerin de bu eğitimlere katılım göstermesi ve böylece personel sayısının artırılması öngörülüyor.

İGA Üst Yönetici (CEO) Vekili Bilgen’in Perspektifi

Selahattin Bilgen’in belirttiğine göre, İstanbul Havalimanı’nın bu başarısı sadece bölgesel değil, global bir etki yaratıyor ve havalimanını uluslararası bir eğitim merkezi olarak konumlandırıyor. TSA ile olan iş birliği sayesinde, havalimanı havacılık güvenliğinde yüksek standartları belirleyerek, hem yolcuların hem de çalışanların güvenliğini maksimize etme amacı güdüyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!