Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşsiz Kadınlar İçin Avrupa’da Eğitim Fırsatı: Yeni Bir Başlangıç İçin Yolculuk

Genç Kadınlar İçin Mesleki

Genç Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Oğuz Tuncay, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Kolejli İş İnsanları Derneği Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul ve çok sayıda davetli, genç kadınlar için düzenlenecek mesleki eğitim projesinin tanıtım toplantısına katıldı.

Proje Detayları

18-29 yaş arasında eğitim görmeyen ve bir işte çalışmayan kadınlara yönelik olarak aşçılık, yönetici asistanlığı ve perakende satış elemanı alanlarında mesleki eğitimler verilecektir. Eğitimleri tamamlayan katılımcılar, 3 aylık iş başı eğitimine katılarak istihdam sürecine adım atacaklardır. Ayrıca, başarılı 20 kursiyere bir hafta boyunca Avrupa’da eğitim imkânı sunulacaktır. Katılımcılara, bu süreçte günlük 10 euro harçlık verilecektir.

Başvuru ve Eğitim Tarihi

Başvuruları devam eden proje için Kolejli İş İnsanları Derneği (KİD) veya Ankara Sanayi Odası 1.OSB Sürekli Eğitim Merkezi’nden (ASO-SEM) bilgi alınabilecektir. Eğitimler ise 19 Şubat 2024’te başlayacak ve önümüzdeki dönemde devam edecektir.

İlgili Haber  Hastane Sirenleri Eğitim ve Tatbikat İçin Çaldı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!